Gáborík v sukni si štrngal šampanským, hoci ešte nemá 18

11.11.2008 10:59
Nicol Čupková, Anna Džurňáková
Nicol Čupková (vľavo) so spoluhráčkou Annou Džurňákovou. Autor:

Podobne ako Marián Hossa či Gáborík sa do reprezentácie dostala už v tínedžerskom veku. Jej vzorom bol Peter Bondra. So všetkými tromi má spoločný veľký talent a čuch na góly. V NHL si napriek tomu nikdy nezahrá - je totiž dievča.

Nicol Čupková pomohla ženskej hokejovej reprezentácii k senzačnému postupu na olympiádu vo Vancouvri. ,„Chceli sme len zabojovať. Spočiatku sme príliš nepočítali s tým, že postúpime. O to väčšiu radosť sme potom mali. Keď som videla, ako baby plačú, uvedomila som si, že sme dokázali niečo výnimočné,“ hovorí 16-ročný supertalent.

Za národný tím pritom Čupková pred olympijskou kvalifikáciou odohrala iba zopár prípravných zápasov. Žiadny významný turnaj. Nemohla. Podľa pravidiel totiž nesmie v seniorskej reprezentácii nastúpiť hráčka, ktorá ešte nemá šestnásť rokov. Čupková ich dovŕšila 4. novembra – teda iba dva dni pred prvým zápasom kvalifikácie.

„Mala som trému, ale po prvom striedaní zo mňa spadla. S mojimi výkonmi som veľmi spokojná,“ naznačila. „Zahrala fantastický turnaj,“ chváli ju skúsená Jana Kapustová, najlepšia strelkyňa celého turnaja.

Po víťazstve nad Kazachstanom, ktoré zaistilo Slovenkám olympiádu, si so spoluhráčkami štrngla pohárikom šampanského. Aj keď ešte nie je plnoletá. Po poslednom zápase na turnaji proti Francúzsku si dala druhý pohárik. „A práve sa chystám na ďalšiu oslavu, tak si asi dám aj tretí,“ vtipkovala včera podvečer. „Spoluhráčky nehľadeli na to, že ešte nemám osemnásť,“ pousmiala sa.

Čupková vyrastala v Michalovciach a tam sa aj k hokeju dostala. „Otec sa pýtal môjho brata, či nechce chodiť na hokej. On mlčal, ale ja som hneď vykríkla, že to chcem skúsiť. A hokej sa mi zapáčil,“ spomína. Spočiatku hrala s chlapcami. Keď mala trinásť, vhupla rovno do prvej ligy žien. V Prešove sa staršie hráčky čudovali. „Hovorili – aké decko to sme prišlo? Ale potom ma zobrali medzi seba,“ opisuje Čupková.

Po roku už hrala v juniorskej reprezentácii (skôr nemohla pre vekové obmedzenia). Pred aktuálnou sezónou zamierila z Prešova do Slovana Bratislava, ktorý je základom reprezentácie. „Prechod do Bratislavy bol ťažký, ale neľutujem. V Slovane sú lepšie podmienky aj kolektív,“ vyratúva.

„Veľmi sa chcem dostať do nominácie na olympiádu. A potom by som rada hrala hokej profesionálne,“ zasníva sa.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Perla modré irisy

Perla modré irisy

34,99
Kytica Zimona 19

Kytica Zimona 19

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk