Pittsburgh delí krok od postupu, Kopecký skóroval v prehratom dueli

Vlaňajší víťaz Stanleyho pohára Pittsburgh vyhral na ľade Ottawy 7:4 a v sérii 1. kola play-off Východnej konferencie NHL vedie 3:1. O postupe môžu Tučniaci rozhodnúť v noci na piatok na vlastnom ľade. V rovnakej konferencii vedú rovnakým skóre na zápasy aj hokejisti Philadelphie nad New Jersey vďaka výhre 4:1. Na západe prehráva Chicago s Nasvhillom 1:2. V nočnom dueli podľahlo Predators 1:4, pričom jediný gól svojho tímu strelil Tomáš Kopecký za asistencie Mariána Hossu.

21.04.2010 07:47 , aktualizované: 08:42
hokej Pittsburgh Foto: ,
Hráči Pittsburghu Penguins.

Play-off NHL, Východná konferencia:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

OTTAWA – PITTSBURGH 4:7 (0:1, 3:5, 1:1) – stav série 1:3

Góly: 28. Neil (Campoli, Kelly), 31. Alfredsson (Karlsson, Cullen), 34. Cullen (Spezza, Alfredsson), 48. Spezza (Karlsson, Cullen) – 12. Malkin (Gončar, Crosby), 24. Crosby (Kunitz, Gončar), 24. Cooke (Talbot), 27. Crosby (Gončar, Cunitz), 33. Talbot (Adams), 39. Kunitz (Crosby, Guerin), 53. J. Staal (Goligoski, Ponikarovskij).
Strely na bránku: 30:42. Brankári: Leclaire (34. Elliott) – Fleury. Vylúčení: 15:8, z toho Neil, J. Ruutu a Carkner (Všetci OTT) na desať minút, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 20.014 divákov
Hviezdy zápasu: Crosby, Gončar, Alfredsson

Až osem gólov padlo v druhej tretine zápasu Ottawy s Pittsburghom, z toho päť do siete domácich. Tučniaci k nim pridali ešte dva a víťazstvom 7:4 sú jednou nohou v ďalšom kole play-off.

Videosumár zápasu Ottawa – Pittsburgh

Sidney Crosby zaznamenal štyri body (2+2), Chris Kunitz ku gólu pridal dve asistencie. „Toto bol určite ten najdivokejší zápas v play-off, v akom som kedy hral,“ vyhlásil Kunitz.

PHILADELPHIA – NEW JERSEY 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) – stav série 3:1

Góly: 30. Carter (Briere, Timonen), 38. Briere (Coburn), 45. Carcillo (Carter, Pronger), 50. Carter (Pronger, Briere) – 13. Kovaľčuk (Parise, Rolston).
Strely na bránku: 28:31. Brankári: Boucher – Brodeur. Vylúčení: 9:10, z toho Carcillo – Letourneau-Leblond, Clarkson na desať minút, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 19.709 divákov
Hviezdy zápasu: Carter, Boucher, Briere

Philadelphia to na New Jersey v tejto sezóne vie. Z desiatich doterajších zápasov, vrátane tých v play-off vyhrala osem. Víťazstvo číslo deväť ju môže posunúť do 2. kola. New Jersey sa z prehrávania v sérii 1:3 dostali iba raz – v roku 2000 s Philadel­phiou. Ak to chcú Devils zopakovať, musia v noci na piatok na svojom ľade bezpodmienečne uspieť. Proti tomu stojí štatistika Philadelphie – tá vyhrala 17 z 19 sérií, v ktorých viedla takýmto skóre. „Musíme nájsť spôsob, akým streliť nejaké góly a vyhrať zápas. Aj keby to malo byť 1:0,“ vyhlásil útočník New Jersey Patrik Eliáš.

Play-off NHL, Západná konferencia:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

DETROIT – PHOENIX 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) – stav série 2:2

Góly: 36. Zetterberg (Kronwall, Rafalski), 56. Dacjuk (Franzén, Lidström), 57. Zetterberg (Bertuzzi, Stuart).
Strely na bránku: 35:29. Brankári: Howard – Bryzgalov. Vylúčení: 7:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 20.066 divákov
Hviezdy zápasu: Howard, Bertuzzi, Dacjuk

Detroit potreboval doma zabrať a podarilo sa mu to dokonca na nulu, takže nie nadarmo sa stal brankár Howard prvou hviezdou dueli. Červené krídla vyhrali nad Phoenixom 3:0, dvakrát skóroval Henrik Zetterberg, a stav série vyrovnali na 2:2.

„Pár minút si to tu užijem. Potom, ako po poslednom zápase, na to zabudnem a pripravím sa na piatok večer,“ povedal Howard. Vtedy bude na programe zápas číslo 5, na ľade Phoenixu.

NASHVILLE – CHICAGO 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) – stav série 2:1

Góly: 14. Ward (Sullivan, Legwand), 25. Legwand (Sullivan, Klein), 30. Weber (Dumont, Legwand), 55. Erat (z ts) – 18. KOPECKÝ (Versteeg, HOSSA).
Strely na bránku: 35:27. Brankári: Rinne – Niemi. Vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 16.075 divákov
Hviezdy zápasu: Legwand, Sullivan, Rinne

Nashville opäť dokázal, že v 1. kole vyraďovacej časti vie vyhrať aspoň dva zápasy. Viac sa mu však od roku 1998, keď vstúpil do súťaže, nepodarilo. V sérii so Chicagom sa vďaka výhre 4:1 ujal v sérii vedenia 2:1, čo sa mu podarilo vôbec po prvý raz.

Gól Tomáša Kopeckého

„Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas. Všetci sme sa držali nášho herného plánu,“ povedal útočník Steve Sullivan, ktorý si v dueli pripísal bod za asistenciu. Ofenzíva Predators sa tentoraz vyrovnala so stratou Patrica Hornqvista, ktorý chýbal v druhom zápase v rade.

O jediný gól Chicaga sa postaral Tomáš Kopecký, asistoval Marián Hossa. Kopecký využil vylúčenie Boulliona, keď v 18. minúte poslal bekhendom puk za Rinneho.

COLORADO – SAN JOSE 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1) – stav série 2:2

Góly: 24. Stastny (Liles, Yip) – 2. Boyle (Clowe, Pavelski), 71. Pavelski (Murray, Clowe).
Strely na bránku: 34:45. Brankári: Anderson – Nabokov. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 18.007 divákov
Hviezdy zápasu: Pavelski, Anderson, Nabokov

Zápas Colorada so San Jose sa ako v ich predošlom meraní síl skončil v predĺžení. Tentoraz hráči San Jose dokázali prekonať nie svojho, ale brankára súpera a na ľade Colorada uspeli 2:1. Úspešným strelcom bol v jedenástej minúte predĺženia Joe Pavelski. Ďalšou hviezdou Sharks, treťou celého zápasu, bol brankár Jevgenij Nabokov, ktorý zlikvidoval 33 striel. Craig Anderson na druhej strane až 44, ale dostal o jeden gól viac. „Tento zápas sme naozaj chceli vyhrať. Keby sme sa v sérii dostali na 1:3, z takej diery by bolo veľmi ťažké sa vyhrabať,“ povedal Pavelski.