Na vaše otázky odpovedal Oldřich Štefl

Oldřich Štefl
Autor: Pravda

Ako bude vyzerať káder hokejistov Slovana Bratislava pred novou sezónou? Aké sú športové ciele klubu? Na vaše otázky odpovedal športový riaditeľ Oldřich Štefl.

Ak by khl vyradila Slovan z ligy kde by sme pokračovali? O Ebel lige sa hovorí ako o alternatíve, je možnosť hrat VHL, ci je v uvahe aj tipsport liga? - Khl

Ak budeme túto hypotetickú otázku rozvíjať, nevidel by som žiadny prínos v štarte v EBEL lige, štart v VHL je nezmysel. Zaujímať by sme sa mohli o Tipsport ligu. Nevieme však, či českú alebo slovenskú.

A čo HC OSMOS Bratislava ako farma? - Michal

Spolupracujeme s HC Bratislava a s jeho funkcionármi sa často stretávame. Problém je v tom, že klub hrá zatiaľ prvú ligu a výkonnostný rozdiel je príliš veľký, aby sme spolupracovali bližšie. Čo sa týka odchodu našich juniorov, nemáme problém im poskytnúť súhlas, aby mohli nastupovať v HC Bratislava. Pokiaľ by sme sa mali vážne rozprávať o regulárnom druhom mužstve Slovana, muselo by byť na úrovni Tipsport Ligy.

Pán Štefl, otec ma od malička naučil byť slovanistom.Som srdcom slovanistom už cca 50 rokov.Preto mi je značka SLOVAN ako rodina.Čo pre Vás znamená značka SLOVAN ??? len biznis ??? - Laci

Som v Slovane len deväť rokov, takže sa nemôžem porovnávať s vaším fanúšikovským srdcom. V každom prípade, verte mi, že keby som mal brať Slovan len ako biznis, tak tu dávno nesedím.

Pan Stefl, poznate aspon jeden choral Vernych Slovanu, ked ano, tak ktory sa Vam najviac paci ? Dakujem. - Jozef J.

Najviac sa mi páči Vstaňte, keď ste belasí.

Kolko v priemere zaraba hrac v Slovane mesacne? Klub ponúka hracom zo zahraničia aj ubytovanie? - Sba

Ročné náklady na platy hráčov sa pohybujú vo výške 5 miliónov eur, keď si túto sumu vydelíte počtom hráčov, dostanete sa k priemernému ročnému platu. Pochopiteľne, rozdiely v platoch sú enormné. Minimálny plat hráča v KHL je okolo 5500 eur, u hráčov do 22 rokov je minimum 300 eur. Maximum pre jednotlivých hráčov určené nie je, existuje len platový strop pre celé mužstvo, ktorý sa nás netýka. Hráčom iba pomôžeme so zabezpečením ubytovania, jeho réžia je už plne na nich.

Zaujima Vas Slovan? Citite sa ako spravny clovek na spravnom mieste? Ak ano, preco? - otaznik

Moje schopnosti by som nemal hodnotiť ja sám, ale moji nadriadení.

Chcel som sa ešte spýtať k zápasom ktoré sa majú odohrať vo Viedni malo by ísť o zapas s CSKA a SKA či budú pre fanúšikov robené aj nejaké zájazdy autobusmi alebo či sa nedajú preložiť iné zápasi menej lukratívne... dakujem - Jurdo

Zápasy vo Viedni sa hrajú z rozhodnutia vedenia KHL, tá poverila organizáciou týchto zápasov súkromnú eventovú agentúru, nie Slovan. Slovan v týchto dňoch rokuje o podmienkach, za akých budú môcť bratislavskí a slovenskí fanúšikovia navštíviť tieto zápasy. Vstupenky však bude s určitosťou predávať rakúska agentúra.

Dobrý pan Štefl moja otazka znie ..prečo nastal problem pri komunikaci s dnes už byvalim GM Slovana Patrikom Zimanom ktorý mal zaujem o napredovanie klubu..prečo vedenie Slovana netahalo za jeden povraz ale dvaja vysokopostaveni predstavitelia klubu budovali 2odlišne timy?..dakujem a pekny deň - Tomi..BA

O probléme Ziman – Štefl som sa dozvedel od samotného Zimana v marci, keď mi po prvýkrát povedal, že by mal nejaké svoje predstavy najmä o skladbe mužstva. Problém je možno v tom, že jeho funkcia bola generálny manažér, v našom klube nie je generálny manažér ten, kto má na starosti športovú stránku klubu. Tú ma na starosti športový riaditeľ. Preto som bol z toho prekvapený. Postupom času som sa z rôznych strán dozvedel, že oslovuje hráčov, vyberá si ich.

Pán Ziman skončil v klube na vlastnú žiadosť koncom mája. Dovtedy však nepodpísal ani jediného nového hráča, napriek tomu, že bol zároveň predsedom predstavenstva a mal teda podpisové právo.

Ja som ho samozrejme nevyhadzoval, ani som nepovedal, že s nim nechcem spolupracovať. Pokiaľ viem, akcionári čakali od neho iný prínos, ako na športovom poli. Som jeho kolega, ale hodnotiť by ho mali iní ľudia. Patrika Zimana nikto neodvolal, on to prezentoval tak, že buď odíde on alebo Štefl. On sa rozhodol sám podať výpoveď ku koncu mája.

Vážený pán Štefl! Mal by som tri otázky ohľadom kádra: 1. Sľubujete si od Jegora Baranova góly, alebo niečo iné? 2. V kádri KHL sú limity na hráčov z krajiny klubu ako aj vekové. Vie sa akáé sú v tejto sezóne? Koľko ešte ostáva, aby sa Jegor Baranov mohol počítať medzi domácich hráčov, ak by chcel? 3. Rokujte ešte s posledným z najlepšej 4. formácie KHL (Skalický-Viedenský- Šťastný /Lušňák), ktorý nemá zmluvu s iným klubom? Ďakujem za odpovede. - fotoba

  1. Jegor Baranov je mladý hráč s perspektívou, ale nepočítame, že by sa už v tejto sezóne výrazne bodovo presadil. Svojím štýlom hry však môže niečo priniesť pre mužstvo. Navyše spĺňa ročníkové obmedzenie (1998).
  2. Počet legionárov je obmedzený len v ruských tímoch KHL. My máme obmedzenie len v podobe nutnosti mať desať slovenských hokejistov na súpiske. V aktuálnej sezóne musí na každé stretnutie nastúpiť jeden hráč ročníku 1998 a jeden mladší, v opačnom prípade je na zápasovej súpiske menej hráčov
  3. Nerokujeme s Andrejom Šťastným ani Patrikom Lušňákom.

Ďakujem za otázky.