Na vaše otázky odpovedal Oldřich Štefl

Oldřich Štefl
Autor: Pravda

Ako bude vyzerať káder hokejistov Slovana Bratislava pred novou sezónou? Aké sú športové ciele klubu? Na vaše otázky odpovedal športový riaditeľ Oldřich Štefl.

Prečo ste nechali odísť Mareka Viedenského zo Slovanu? - DM

Dali sme mu ponuku a Marek dal prednosť pôsobeniu v Třinci. Hovorí, že ešte vo svojej kariére nič nevyhral a chce sa o to pokúsiť v Třinci.

Preco nemate podpisanu aspon polovicu kadra aspon na 2 roky? - Buno

Patríme medzi kluby, ktoré nemajú garanciu viacročného pôsobenia v KHL. Naposledy z KHL vyradili Ladu Togliatti a Chanty-Mansijsk, čo sa môže stať s výnimkou šiestich top tímov komukoľvek. Každoročne musíme dokázať, že máme na to, pôsobiť v KHL. Náš problém každoročne súvisí s finančnou stabilitou.

Dobry den p.Stefl Chcel by som sa spytat na kolko percent ma Slovan vykryty rozpocet na nasledujucu sezonu a ci v nom ma zahrnute aj naklady na dlhy z predoslych obdobi. - Marian

Moja pozícia je športový manažér klubu a na túto otázku reálne neviem odpovedať.

Dobrý deň p.Štefl, Touto cestou sa Vás chcem opýtať či Vás ešte stále napĺňa práca v Slovane a ako vidíte budúcu sezónu či už herne z doterajšieho zloženia kádra (šance na play-off) a druhá otázka - ako budete riešiť menšiu návštevnosť z dôvodu interných problémov v klube. Osobne som si po 7 sezónach už teraz permanentku nekúpil. Ďakujem - Ivan

Otázku o napĺňaní by som položil inak. Práca so Slovanom je pre mňa stále zaujímavá, v každej sezóne sa snažíme poskladať káder s ambíciou na play off. S tým sú spojené financie, záujem o postup do play off máme stále. K druhej časti – fanúšika, diváka prilákajú najmä víťazstvá a dobrá hra.

Od ktorého z hráčov máte v novej sezóne najvyššie očakávania? - KatkaHora

Nikdy som sa na tím nepozeral z pohľadu jedného hráča. Myslím si, že sila Slovana musí spočívať v tímovej práci. V kádri sú hráči, od ktorých sa očakáva viac bodov, to je pochopiteľné, ale bez pracantov a nosičov vody by tím fungovať nemohol.

Aká predsavzatia má Slovan do nastávajúcej sezóny? Aká kvalita hráčov sa podarila zabezpečiť? - Jozef

Naším cieľom je postúpiť do play off.

Aký bol váš najväčší hráčsky omyl počas pôsobenia v Slovane? Kto vás najviac sklamal? - Jano H

Nechcem nikomu prihrať Čierneho Petra, ale bola tu skupinka hráčov, na ktorých mám doteraz ťažké srdce.

Kto z manažmentu Slovana sleduje potenciálne posily pre klub, ako funguje skauting v klube KHL? - Peter

Je to, pochopiteľne, v mojej kompetencii. No tak ako práca na ľade, aj táto činnosť je tímová. Spoločne sledujeme hráčov s výhľadom pre budúcnosť. Čo sa týka hráčov z KHL, českej a slovenskej extraligy, tých si sledujeme sami. Pokiaľ ide o Švajčiarsko, severské a zámorské ligy, spolupracujeme s niekoľkými skupinami, ktoré sa touto tematikou zaoberajú. Vlastný skautský tím nemáme, je to otázka financií.

Máte za úlohu okrem tvorby kádra aj zháňanie partnerov? - cam barker

Nie, nemám to v popise práce. Mojou úlohou je len zháňanie hráčov. Ak niečo počas sezóny nefunguje ako má – cena u hráča nezodpovedá výkonu – musím to riešiť.

Dobrý deň, rokujete s Eliezerom Sherbatovom, alebo je už úplne vylúčený? - PP

V júni sme rokovali s agentom Sherbatova aj Despresa. Povedali sme mu, že sme ochotní podpísať s oboma rovnaké kontrakty, aké mali v predošlom ročníku. Ich predstava však bola vyššia.

Mate vo svojich mladeznickych kategoriach nejaky vynimocny talent, o ktorom by sme v buducnosti mohli pocut? - NHL fan

Myslím si, že Adam Liška, s ktorým sme už podpísali zmluvu, má veľký potenciál.

Vlani údajne Slovan dosť lietal bežnými linkami, čo sa zrejme prejavilo aj na slabých výsledkoch vonku. Ako sa budete prepravovať v tejto sezóne? - PeterB3

V týchto dňoch sme obdržali ponuky od prvých troch leteckých spoločností, ktoré majú záujem nás prepravovať. Vzhľadom k tomu, že cenové porovnanie spôsobu dopravy v minulej sezóne medzi komerčnými linkami a charterovými letmi nevychádzalo diametrálne rozdielne, chceme sa v novej sezóne vrátiť k praxi z prvých piatich sezón, teda využívať charterové lety.

neplánujete odohrať niektoré zápasy napr. aj v KE - Richard

Ak máte na mysli zápas KHL, náklady spojené s odohratím súťažného zápasu mimo našej arény sú veľmi vysoké. Prípravný zápas odohráme 24. augusta na ľade majstrovskej Banskej Bystrice.

Do kedy máte platnú zmluvu zo Slovanom ako športový riaditeľ? Fanklub kvoli vám bojkotuje, máte niečo s čím ich presvedčíte aby pokračovali s fandenim? Sme označovaný za najlepších fanúšikov celej KHL, ale vyzerá to tak, že kvôli Vám toto označenie môže skončiť. Tu nejde o vysledky lebo VERNÍ SLOVANU, povzbudzuju klub aj keď sa nedarí. - Tono

Zmluvu mám na dobu neurčitú. Čo sa týka nepriazni fanúšikov, som dosť starý na to, aby som riešil vzťah fanklubu voči mojej osobe. Ak budeme hrať dobre, vyhrávať a hráči budú predvádzať oku lahodiacu hru, nebude vzťah fanúšikov a mojej osoby vôbec problémový ani dôležitý.

čo je pravda o vstupe nového zahraničného investora z Francúzska? - Tom

Post športového riaditeľa nezastrešuje túto problematiku. Slovan podľa informácií, ktoré mám od akcionárov, už dlhodobo hľadá strategického partnera, ktorý by vstúpil do klubu. Rokovania prebiehajú.

Už dlho sa hovorí, že pokial budete v Slovane žiaden rozdielovy hráč sem nepríde pretože máte svoje "meno" - Hráči

V tom prípade by sme nemohli považovať na rozdielových hráčov Čiliaka, Štěpánka, Schausa, Meszároša, Chipchuru, Raua či Kloka, prípadne v minulosti trebárs trojicu Cheechoo, Taffe a Barker.

Je pravda, že priateľský zapas bol zrušený kvoli nedostatku hráčov? - Priateľský zápas

Devätnásť hráčov trápili črevné problémy, štvrtkové stretnutie sme zrušili až v stredu v predpoludňajších hodinách po tom, ako sme dostali informácie od našich lekárov. Tí neodporučili, aby sa hráči stretli a príprava bola prerušená až do nedeľňajšieho večera.

Mal by mať Slovan farmu v domácej lige? - slovanko

Podľa môjho názoru áno. Všetkých hráčov by viedli naši tréneri, mali by sme ich pod drobnohľadom. Bolo by jednoduchšie vybrať si vhodného hráča na tú-ktorú pozíciu, ako keď si vyberáme hráčov zo slovenskej ligy. Touto možnosťou sa zaoberáme už päť rokov a je to otázka financií.

Viem, že to nieje vo vašej kompetencii ale chcem sa opýtať či uz Gazprom dal klubu nejaké peniaze, a ako to vyzerá s dlhom za prenajom zimného štadióna - Sponzor

Odpoveď na túto otázku nespadá pod moje kompetencie.

Dobrý den, podle čeho vybíráte hráče do týmu? Máte nějaké základní parametry, které hráči musejí splňovat? Ať už co se týče charakteru, bruslení, hokejového myšlení nebo skillu? - Fundik

Všetky tieto prvky hrajú pri výbere dôležitú úlohu, ale prvý a najdôležitejší ukazovateľ je názor trénera. Tak ako je to teraz s Vladimírom Országhom, tak to bolo v minulosti aj s Milošom Říhom či Rostislavom Čadom. Nemenujem Petriho Matikainena a Eduarda Zankovca, ktorí prišli počas sezóny a nemali takú možnosť ovplyvniť zloženie kádra.