Košičania nebodovali v Lige majstrov ani do tretice. Prehrali v Mníchove

Hokejisti HC Košice nebodovali ani v treťom zápase Ligy majstrov. V piatkovom dueli prehrali na ľade nemeckého majstra Red Bull Mníchov 2:5.

08.09.2023 22:13
SR hokej extraliga TEL 32. kolo Spišská Košice KEX Foto: ,
Jens Christian Olsson (v strede) a Michal Chovan na archívnej snímke.

Oba ich góly strelil v presilovkách obranca Jens Olsson. Košičania nastúpia na ďalší súboj LM v nedeľu od 15.45 na ľade švajčiarskeho tímu Rapperswill-Jona Lakers.

Slovenský majster odohral duel bez útočníka Huntera Fejesa, ktorý dostal zákaz činnosti na jeden zápas pre napadnutie rozhodcu.

Každý z účastníkov Ligy majstrov odohrá v základnej časti 6 zápasov. Slovenský majster bude mať po zápase v s Rapperswillom mesačnú prestávku v LM a pôsobenie v základnej časti uzavrie októbrovými domácimi zápasmi so švédskym tímom Skelleftea a nemeckým Adlerom Mannheim. Spomedzi 24 tímov postúpi do play off 16 najlepších.

SR Košice šport hokej LM 2. kolo Ženeva KEX Čítajte aj Kuriózna situácia s brankárom? Bolo to vtipné, reagoval najlepší hráč Košíc. Tréner hovoril o sklamaní i hrdosti

Red Bull Mníchov – HC Košice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 11. Ortega (Blum, Street), 18. Varejcka (Eder), 34. Hager (Oswald, Blum), 38. Krammer (Blum, Ortega), 45. Blum (Parkes, Eisenschmid) – 28. Olsson (Berger, Breton), 43. Olsson (Berger, Breton). Rozhodovali: MacFarlane (USA), Rohatsch – Hefner, Höfer (všetci Nem.), vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2634 divákov.
Mníchov: Niederberger – McKiernan, MacWilliam, Blum, Almquist, Bittner, Abeltshauer, Weber – Ortega, Smith, Krammer – Parkes, Street, Eisenschmid – Kastner, Hager, Oswald – Heigl, Eder, Varejcka – Lutz
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl – Jääskeläinen, Chovan, Lunter, A. Bartoš – Bartánus, Krivošík, Pollock – Lamper, Berger, Rogoň – Jokeľ, Šimun, Havrila – Bačo

Prvá tretina patrila domácim herne a napokon aj výsledkovo. Ortega v 11. minúte potrestal vylúčenie Havrilu, keď využil zakrytý výhľad brankára Janusa – 1:0.

O sedem minút Košičanom nevyšla ofenzívna akcia, po ktorej sa nestihli sformovať do defenzívy a Varejcka upravil na 2:0. Slovenský majster v druhej tretine zvládol oslabenie počas vylúčenia Šimuna a krátko na to skóroval v presilovke.

Košice - Servette Čítajte aj Podali skvelý výkon, no dva góly im nestačili. Košičania nezvládli ani druhú švajčiarsku skúšku

Po spolupráci legionárov skóroval Olsson – 2:1. Domáci získali dvojgólový náskok späť o šesť minút. Pozičnú chybu hostí a nedôraz defenzívy zužitkoval Hager, ktorý prestrelil Janusa – 3:1. Domáci boli herne na koni a ich náskok zvýšil v 38. minúte Krammer, pričom gól dosiahol korčuľou v súlade s pravidlami.

Olsson v tretej tretine využil čas a priestor počas presilovky a gólom na 4:2 vrátil Košičanov do zápasu. O dve minúty však Blum skóroval z protiútoku a na trojgólové manko (2:5) už Košičania nedokázali odpovedať.