Mladí Slováci dokázali vystrašiť favorita. No kontaktný gól na Švédov nestačil

Slovenskí hokejisti prehrali v piatkovom zápase na MS do 18 rokov vo Švajčiarsku s rovesníkmi zo Švédska 3:5.

21.04.2023 21:25
ct1 3899 Foto:
Slovenskí mladíci sa z víťazstva v druhom stretnutí netešili.
debata (6)

V tretej tretine dokázali zmazať dvojgólové manko, v závere však favorit strhol víťazstvo na svoju stranu. V neúplnej tabuľke A-skupiny patrí mladým Slovákom tretie miesto so ziskom dvoch bodov. V nedeľu o 13.00 h bude ich ďalším súperom Kanada.

MS hokejistov do 18 rokov:
A-skupina:
SLOVENSKO – Švédsko 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Góly: 16. Pekarčík (Masnica, Štrbák), 52. Masnica (Dvorský, Pekarčík), 54. Kukumberg (Jenčko, Cedzo) – 5. Lindstein (Forsfjäll, Dower Nilsson), 11. Sandin-Pellikka (Forsfjäll, Lindstein), 17. Edstrom (Stenberg, Kangas), 57. Wahlberg (Forsfjäll), 60. Unger Sörum (Lindstein). Rozhodovali: Barcelo (Fr.), Bloyer (USA) – Boivin (Kan.), Merk (Nem.), vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1287 divákov.
Slovensko: Urban – Štrbák, Eperješi, Baran, Barcík, Pišoja, Královič, Chromiak – Pobežal, Dvorský, Cedzo – Jenčko, Dej, Pekarčík – Císar, Kukumberg, Varga – Masnica, Párička, Ridzoň

Oba tímy svoje prvé stretnutia na šampionáte zvládli. Švédi vstúpili do turnaja až prekvapujúco jednoducho, keď deklasovali Kanadu 8:0. Slováci zdolali Čechov za dva body 3:2 po nájazdoch.

Úvodná tretina sa niesla v znamení využitých presiloviek. Švédi pretavili na gól dve a hoci Pekarčík rovnako v početnej výhode znížil na 1:2, dvojgólový náskok vrátil favoritovi Edstrom už v hre 5 na 5. Druhá tretina vyznela herne i strelecky pre Švédov, no gólovo nedokázali odskočiť.

09. Pavol Regenda Čítajte viac Potvrdené prvé posily Slovenska pre MS zo zámoria. Zväz oznámil mená dvoch hráčov

Slováci vstúpili do tretej časti aktívne. V 47. minúte Královič z medzikružia napálil puk len do hrude švédskeho brankára. V 52. minúte sa však Švédi počas oslabenia dopustili chyby pri striedaní a Masnica po prihrávke Dvorského znížil na 2:3.

Zmazať manko sa Slovákom podarilo už o chvíľu po šikovnom teči Kukumberga. Duel sa im však aspoň do predĺženia nepodarilo doviesť. V 57. minúte skóroval Wahlberg a šesť sekúnd pred koncom spečatil triumf Švédska gólom do prázdnej bránky Unger Sörum.

ďalšie výsledky:
A-skupina:
Kanada – Nemecko 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Góly: 16. Lardis, 17. Wood, 31. Dragicevic, 32. Martone, 35. Wood, 47. Ritchie, 56. Lardis, 59. Lardis

B-skupina:
Lotyšsko – Fínsko 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Góly: 45. Niedrajs, 54. Streikišs – 2. Kumpulainen, 31. Hynninen, 38. Halttunen, 39. Uronen, 47. Kumpulainen

Draft ‘23: šance Slovákov, Čechov či Willa Smitha Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
27. Oliver Bonk (Kan./obranca) - London Knights...