Novým generálnym sekretárom SZĽH sa stal Sykora

16.06.2011 14:17
Otto Sýkora
Otto Sýkora. Autor:

Novým generálnym sekretárom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa po zmene na prezidentskom poste, kde Juraja Širokého nahradil Igor Nemeček, stal dlhoročný športový manažér Otto Sykora. Na tejto pozícii nahradil Jána Tarabu. Po štvrtkovom bratislavskom rokovaní výkonného výboru SZĽH o tom informoval prezident zväzu Igor Nemeček.

„Dnešným dňom bol na pozícii generálneho sekretára schálený Otto Sykora a rovnako k dnešnému dňu bola ukončená spolupráca s Jánom Tarabom. Výkonný výbor to schválil hneď v prvom bode štvrtkového rokovania. Verím, že najbližšie štyri roky spolu zvládneme k spokojnosti. Tím, ktorí bude okolo mňa počas najbližších rokov, chcem mať zložený podľa svojich predstáv. S Jánom Tarabom sme sa rozišli korektne,“ povedal prezident SZĽH Igor Nemeček a dodal: „S Ottom sa poznáme dlhé roky, je nad vecou. Vracia sa do slovenského hokeja, je odosobnený od pomerov na Slovensku. Je skúsený, má za sebou dvanásť rokov generálneho manažéra v DEL, je jazykovo vybavený a pozná ľudí v kluboch aj na medzinárodnej scéne. Zväz nie je len o reprezentácii, hokej treba vnímať celoplošne. Preto bude Ottova úloha náročná.“

Rodák z Banskej Bystrice Otto Sykora v minulosti pracoval v tíme nemeckej DEL Norimberg Ice Tigers, od marca 2011 bol športovým manažérom Sparty Praha. Sykora v závere minulého týždňa požiadal o uvoľnenie zo zmluvy v Sparte.

„Bol som oslovený pánom Nemečkom počas MS, či by som mal prípadný záujem o tento post a či nechcem touto formou pomôcť slovenskému hokeju, Pre mňa to bola veľká výzva, dlho som neváhal. Rozmýšľal som, čo ja osobne môžem slovenskému hokeju dať zo svojich poznatkov. Čaká nás veľa práce, ale tej sa nebojím. Nebude to však jednoduché. Slovenský hokej chceme vrátiť tam, kde bol pred niekoľkými rokmi. Zamerať sa chceme na mládež, priviesť k hokeju viac detí,“ povedal 46-ročný O. Sykora.

Na výkonnom výbore si jeho noví členovia rozdelili úseky zodpovednosti. Disciplinárny úsek bude mať na starosti staronový člen VV SZĽH Vlastimil Chvojka, Róbert Švehla sa bude zaoberať mládežou, Dárius Rusnák bude zodpovedný za úsek súťaží, Jozef Rusnák za výkonnostný hokej, Juraj Kovaľ za legislatívu, Juraj Bakoš za ekonomický úsek a Maroš Krajči za vrcholový hokej, extraligu a marketing.

„Hneď na prvom rokovaní sme riešili záležitosť zloženia pracovných komisií. Základným výstupom je skutočnosť, že predsedom komisie rozhodcov sa stal skúsený arbiter Peter Ország,“ uviedol Igor Nemeček.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku