Hlinka ide z Pardubíc do Sparty

30.01.2008 13:41

Slovenský hokejový útočník Miroslav Hlinka v Pardubiciach skončil. Vedenie Moelleru sa rozhodlo po nečakanej prehre 1:5 doma so Zlínom rozviazať s 35-ročným majstrom sveta z roku 2002 zmluvu. Podľa generálneho manažéra klubu Zbyňka Kusého išlo o poslednú zmenu v kádri.

Napriek malej šanci na postup do play off Pardubice vraj svoje opory nikam neuvoľnia.

„Hlinka si hľadá nový klub. Dôvod jeho odchodu je interná záležitosť klubu,“ povedal Kusý. Hlinka sa pred nedeľňajším duelom so Slaviou vzdal kapitánskeho „céčka“, ktoré prevzal obranca Jan Snopek. Internetová stránka Sparty Praha vzápätí informovala, že Hlinka posilní práve úradujúceho majstra z Holešovíc.

„Necítil som v Pardubiciach dôveru a tak som veľmi rád, že to takto dopadlo,“ netajil spokojnosť Hlinka, ktorý sa s Pardubicami na rozviazaní zmluvy dohodol. „Bolo to rýchle. A keď sa ozvala Sparta, vôbec som nad tým nerozmýšľal, veď idem do tímu úradujúceho majstra. Dúfam, že budem platným hráčom, ale to ukáže až čas.“

V utorok proti Zlínu nastúpil Hlinka v prvej formácii s Petrom Sýkorom a Tomášom Rolinkom, ale v tretej tretine nepodareného zápasu už tréneri Jiří Šejba s Ladislavom Lubinom nechali Hlinku v kabíne.

Hlinka pre zdravotné problémy odohral v tejto sezóne iba 33 zápasov a pripísal si dvanásť bodov za päť gólov a sedem asistencií. V bilancii účasti na ľade pri strelených a inkasovaných góloch je s deviatimi mínuskami druhý najhorší z aktuálneho kádra Moelleru. Horšiu bilanciu má s pätnástimi mínusovými bodmi iba útočník Zdeněk Ondřej.

Na východe Čiech pôsobil Hlinka od roku 2005, keď prišiel zo Žiliny. V prvom roku nepostúpil s úradujúcimi majstrami do play off, vlani s Pardubicami prešiel až do finále, kde Východočeši podľahli Sparte.

V tomto roku sú Pardubice v podobnej situácii ako pred dvoma rokmi. V utorok nezvládli zápas o oživenie nádeje na play off a strácajú na 12. mieste šesť kôl pred koncom základnej časti na desiaty Třinec stále osem bodov. Oceliari majú navyše k dobru dohrávku so Zlínom.

Napriek tomu sa predstavenstvo klubu rozhodlo, že nijakú z opôr pred štvrtkovou uzávierkou prestupov neuvoľní. Sezónu tak v Pardubiciach dohrajú aj slovenskí reprezentanti Radovan Somík a Ján Lašák.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku