Legendy vypredali arénu v Bratislave. Jágrov tím ten Višňovského nešetril

V hokejovej exhibícii "Legendy sú späť" zvíťazil Tím Jaromíra Jágra plný českých hráčov so skúsenosťami z NHL nad mužstvom Ľubomíra Višňovského 5:4.

04.09.2022 19:54
SR Bratislava šport hokej exhibícia BAX Foto: ,
Kapitánmi tímov a tvárami exhibície boli dlhoročné ikony NHL Ľubomír Višňovský a Jaromír Jágr.
debata (4)

Zápas mal aj charitatívny rozmer a časť zo vstupného organizátori venujú na podporu detí s hendikepom. Hokejisti predviedli aj zopár technických parádičiek, ktoré stále nezabudli, a zabavili divákov v hľadisku. Ako to vyzeralo na štadióne si môžete pozrieť v galérii.

Hokejová exhibícia Legendy sú späť v obrazoch Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Na snímke vľavo Jiří Tlustý (Česko) a vpravo...

Po stretnutí prišli na rad samostatné nájazdy. Práve tie najviac pobavili publikum. Najkrajší gól streli Marián Hossa, ktorý delovkou takmer roztrhol sieť, no Jágrov tím vyhral aj nájazdy.

670769555 Čítajte viac Poďme radšej domov. Hromadná bitka ukončila hokejový duel v Česku

V zaujímavom exhibičnom stretnutí viedol domácich kapitán Višňovský. Väčšinu tímu tvorili hráči z göteborského úspešného šampionátu z roku 2002. Český výber tvorila partia, ktorá sa podieľala na olympijskom triumfe v Nagane v roku 1998.

Doplnili ju však aj súčasní hráči. Stretnutie sa odohralo až na tretí pokus. Predošlé dva, plánované, napríklad aj pod holým nebom v Špindlerovom Mlyne, boli zrušené pre pandemické opatrenia.

Tím Višňovský – Tím Jágr 4:5 (0:3, 4:2, 0:0)
Góly: 31. Tatar (Vaic, Sekera), 34. Pucher (Nagy, Marián Hossa), 34. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 35. Pálffy (Stümpel) – 2. Reichel (Voráček, Tlustý), 9. Bednář (Brendl, Pilař), 14. Tlustý (Voráček, Židlický), 26. Bednář (Prochádzka, Židlický), 37. Brendl (Klíma, Krajíček)
Tím Višňovský: Lašák (30. Križan) – Višňovský, Podhradský, Lintner, Čierny, Sekeráš, Štrbák, Sekera – Gáborík, Pálffy, Stümpel, Zedník, Marián Hossa, Marcel Hossa, Nagy, Handzuš, Kopecký, Uram, Vaic, Pucher, Pavlikovský, Tatar. Tréneri: Filc, Pokovič
Tím Jágr: Pavelec (30. Mrázek) – Krajíček, Prochádzka, Pilař, Židlický, Jaroslav Nedvěd, Hronek – Jágr, Eliáš, Voráček, Irgl, Tlustý, Reichel, Varaďa, Bednář, Klíma, Brendl, Výborný. Tréner: Ručinský

Prvý gól dal český tím pod vedením Jaromíra Jágra, keď sa presadil Robert Reichel. Hostia zobrali zo začiatku exhibíciu vážnejšie ako domáci a v prvej tretine strieľali góly len oni. V 9. minúte pridal druhý zásah „Tímu Jágr“ Jaroslav Bednář a tretí strelil Jiří Tlustý. Brankár Ján Lašák k tomu chytil viacero šancí súpera.

Český tím začal gólovo aj v druhej tretine, keď dal svoj druhý presný zásah v stretnutí Bednář. Diváci si na bratislavskom štadióne po prvý raz zakričali gól až v 31. minúte po zakončení Tomáša Tatara. Slovenský tím potom pridal ďalšie tri presné zásahy v krátkom slede. Najprv si Peter Puchel vychutnal Petra Mrázka, a potom sa presadili Michal Handzuš a Žigmund Pálffy.

SR Hokej LM C Slovan Tampere BAX Čítajte viac Slovan živil nádej na body v Lige majstrov. No v tretej tretine zlyhal

Tím Jágra však išiel opäť do vedenia po presnej strele Pavla Brendla. V 38. minúte videli diváci aj prvý faul českého tímu. Po dohode oboch mužstiev nasledoval samostatný nájazd, ktorý však Handzuš nepremenil.

Posledná tretina priniesla svižný hokej na oboch stranách. Blízko gólu bol kapitán hostí Jaromír Jágr, no brankár Karol Križan vytesnil jeho nájazd na žŕdku. V tretej časti tak diváci už nevideli žiadny presný zásah.

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny