Česká hviezda má jasno. Do Ruska by som ani nepáchol

Česká hokejová superhviezda Jakub Voráček by do ruskej KHL nikdy neprestúpila.

29.06.2022 18:02
Jakub Voráček, Filip Hronek Foto: ,
Kapitán českých hokejistov Jakub Voráček a Filip Hronek oslavujú gól.
debata (9)

Útočník Columbusu Blue Jackets takto reagoval na otázku českých novinárov, čo si myslí o prestupe niekdajšieho reprezentanta Rudolfa Červeného do KHL.

"Myslím, že môj postoj k týmto veciam každý pozná. Ja by som tam nešiel za žiadnych okolností. Lenže každý hráč má svoje myslenie. Všetci premýšľajú nad tým, ako zabezpečiť rodinu.

Osobne by som to v živote neurobil, ani by som tam nepáchol. Kto to ale urobí, musí potom niesť nejakým spôsobom tie následky, ak nejaké budú.

Navyše treba počítať s tým, že sa môže čokoľvek stať," zdôraznil Voráček.

KHL, hokej, výstroj, ilustračné foto Čítajte viac Život v rubľoch. Koľko zarábajú Slováci v KHL a koľko najväčšie hviezdy?

V najbližšej sezóne ruskej KHL sa aj napriek vojne na Ukrajine predstavia viacerí slovenskí reprezentanti – Michal Čajkovský, Christián Jaroš či Patrik Rybár.

V Česku zvažujú možné sankcie voči hráčom, ktorí budú v KHL pôsobiť. Napríklad by nemohli reprezentovať svoje krajiny na medzinárodných podujatiach.

"Nech si robí každý robí, čo chce, je to jeho rozhodnutie. Ja by som tam nešiel, ale ak tam niekto chce ísť, nech tam ide.

Nechcem byť v tých odpovediach alibista. Ak sa zväz rozhodne, že tí chlapci nebudú môcť reprezentovať, nič s tým rozhodnutím nenarobia," doplnil Voráček.

86. Michal Čajkovský (Slovensko/Sibir...
29. Christián Jaroš (Slovensko/Avangard Omsk) -...
+910. Michail Grigorenko (Rusko/CSKA Moskva) - 1...

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #Jakub Voráček
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy