Calgary zdolalo Winnipeg, desiatou výhrou v sérii vyrovnalo klubový rekord

Hokejisti Calgary vyhrali v zámorskej NHL desiaty zápas za sebou a vyrovnali tak klubový rekord. V zostave so slovenským útočníkom Adamom Ružičkom zdolali doma Winnipeg 3:1, keď duel rozhodli dvoma gólmi v záverečnej minúte.

22.02.2022 06:58
664063477 Foto:
Johnny Gaudreau z Calgary a Brenden Dillon z Winnipegu.

Švédsky útočník Elias Lindholm poslal 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny Calgary do vedenia 2:1, poistku potom pridal do prázdnej bránky Tyler Toffoli. LIndholm skóroval už vo ôsmom stretnutí za sebou, bodoval v desiatom.

Desaťzápasovú víťaznú sériu ťahali Flames v histórii klubu zatiaľ dvakrát – v sezóne 2016/2017 a v ročníku 1978/1979, keď ešte klub sídlil v Atlante. Ružička vo štvrtom útoku strávil na ľade 9:04 min bez strely na bránku.

Boston vyhral doma nad Coloradom 5:1. Dvoma gólmi a asistenciou k tomu prispel český útočník David Pastrňák. Tri body za asistencie zaznamenal aj jeho spoluhráč z útoku Taylor Hall. Brankár domácich Jeremy Swayman sa proti lídrovi Západnej konferencie prezentoval 28 úspešnými zákrokmi, prekonal ho iba Nathan MacKinnon v presilovke.

slovenskí hokejisti Čítajte viac Hokejisti ukázali politikom, ako bojovať za Slovensko. Kvitujem, že ich odmietli

Brett Pesce rozhodol v predĺžení o triumfe Caroliny na ľade Philadelphie 4:3. Vincent Trocheck zaznamenal gól i asistenciu, brankár Frederik Andersen kryl 38 striel a aj vďaka nim si Hurricanes pripísali tretiu výhru za sebou. Philadelphia prehrala piatykrát v sérii.

Vancouver zdolal Seattle 5:2, slovenský brankár Jaroslav Halák sedel na striedačke domácich. Prednosť dostal Thatcher Demko a zastavil 25 z 27 striel súpera. Montreal uspel v kanadskom derby nad Montrealom 5:2, Josh Anderson mal dva góly a asistenciu, Cole Caufield gól a dve asistencie.

NHL – výsledky:
Boston – Colorado 5:1, Philadelphia – Carolina 3:4 pp, Calgary – Winnipeg 3:1, Montreal – Toronto 5:2, Vancouver – Seattle 5:2

Viac na túto tému: #Winnipeg Jets #Calgary Flames