Trpká prehra po nevýraznom výkone. Česi podľahli aj Nemcom

Českí hokejisti do 20 rokov prehrali aj druhý zápas na juniorských majstrovstvách sveta v Kanade. Po domácej reprezentácii podľahli v A-skupine Nemcom 1:2 po predĺžení.

28.12.2021 05:24 , aktualizované: 07:03
Česko, Nemecko Foto: ,
Veľká radosť nemeckých hokejistov po výhre nad Čechmi.

Česi prehrávali v zápase od 25. minúty, keď sa po menšom zaváhaní obrany presadil Alexander Blank. Nemci následne ožili, no inkasovali v oslabení. Jan Myšák využil v 36. minúte šťastný odraz puku od korčule nemeckého hráča.

Po bezgólovej tretej tretine nasledovalo predĺženie, v ktorom strelil svoj druhý gól Blank a rozhodol o nemeckom víťazstve.

Fíni uspeli aj v druhom vystúpení A-skupiny, Rakúšanov deklasovali 7:1.

V B-skupine potvrdili Rusi pozíciu favorita a pripísali si prvý triumf na turnaji. Švajčiarov zdolali 4:2. Základ úspechu položili už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

MS20 – A-skupina:

Nemecko – Česko 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 25. Blank (Rutkowski, Münzenberger), 62. Blank (Dziambor, Leonhardt) – 36. Myšák (Špaček, Novák)

Rusko – Švajčiarsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Góly: 8. Jurov (Čibrikov), 16. Zlodejev (Didkovskij), 18. Ťutnev (Savikov, Jurov), 52. Mičkov (Demidov, Chusnutdinov) – 19. Biasca (Sidler, Fahrni), 59. Ritzmann (Allenspach)

Švédsko – SLOVENSKO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Niederbach (Eklund, Grans), 27. Sjöberg (Nyström), 59. Ljungman (Stenman).