Koniec sezóny. Capitals pristúpili po tragédiách k zásadnému kroku

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals požiadal medzinárodnú ICE Hockey League o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny.

08.11.2021 19:03, aktualizované: 21:39
SR Bratislava šport hokej IHL 25. kolo Capitals Foto: ,
Hokejisti Bratislava Capitals.

Vedenie klubu sa tak rozhodlo po minulotýždňových tragických udalostiach, ktoré ho zasiahli.

Zástupcovia súťaže následne agentúre APA potvrdili, že žiadosť bratislavského klubu vzali na vedomie a budú sa ňou v najbližších dňoch zaoberať.

Capitals sa však zo súťaže neodhlasujú a v ďalšej sezóne by v nej chceli pokračovať.

"Vzhľadom na tragické udalosti, ktoré v uplynulých dňoch zasiahli náš klub, sa vedenie klubu okamžite stretlo s cieľom vyriešiť naliehavú otázku, ako ďalej s pôsobením iClinic Bratislava Capitals v nadnárodnej ICE Hockey League.

Boris Sádecký Čítajte viac Šokujúca správa. Boris Sádecký prehral boj o život

Rozhodnutie sa nerodilo ľahko, avšak po dôslednom zvážení všetkých faktov sa klub rozhodol požiadať vedenie ICE Hockey League o prerušenie účasti iClinic Bratislava Capitals v ďalších zápasoch tejto sezóny.

Klub sa rozhodol ligu v tejto sezóne nedohrať, ale z ligy sa neodhlasuje. Budeme čakať na spätnú väzbu zo strany vedenia ligy," píše sa vo vyhlásení klubu.

Ten zasiahli v priebehu pár dní dve tragické správy. Pred dvoma týždňami v piatok skolaboval na ľade rakúskeho Dornbirnu útočník Boris Sádecký, bol vo vážnom stave a napokon skonal na zlyhanie srdca v stredu vo veku 24 rokov.

SR Hokej iClinic Bratislava Capitals Príprava Štart BAX Čítajte viac Odišiel priskoro - ako otec. Dušan Pašek ml. spáchal samovraždu

O dva dni neskôr zomrel aj viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek mladší.

"Nateraz našim hráčom ďakujeme za ich doterajšie úsilie a ich hokejové srdcia, ktoré nechávali na ľade pri každom jednom zápase.

Veríme, že fanúšikovia pochopia toto rozhodnutie a podporia nás v tomto neľahkom období," uvádza stanovisko vedenia iClinic Bratislava Capitals.

Capitals vstúpili do IHL v sezóne 2020/21, v základnej časti obsadili 7. miesto a v nadstavbe sa pri svojej premiére prebojovali do play off.

V ňom podľahli vo štvrťfinále neskoršiemu vicemajstrovi Bolzanu 1:4 na zápasy.

V prebiehajúcom ročníku odohrali 14 zápasov, v ktorých nazbierali 20 bodov a patrila im priebežná 10. priečka zo štrnástich účastníkov súťaže.

chyba
Viac na túto tému: #iClinic Bratislava Capitals #Ice Hockey League #Dušan Pašek ml. #Boris Sádecký
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy