Sádecký je údajne v umelom spánku. Capitals prvý zápas po hrôze nezvládli

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v utorkovej dohrávke 5. kola IHL doma s rakúskym VSV Villach 0:5.

02.11.2021 22:14
SR Bratislava šport hokej IHL 25. kolo... Foto: ,
Brankár Bratislavy Capitals Samuel Baroš na archívnej snímke.

Hostia rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi v prostrednej tretine, dva z nich zaznamenal Kanaďan John Hughes.

Capitals nastúpili na ľad prvýkrát od piatkového kolapsu útočníka Borisa Sádeckého v nedohratom dueli na ľade Dornbirnu. Bratislavčanom potom odložili aj víkendové stretnutie 15. kola s HC Val Pusteria.

Boris Sádecký Čítajte viac Syn českej legendy bol pri kolapse Sádeckého. Videl som, ako tam niekto leží

Podľa informácií portálu Cas.sk je síce hokejista stabilizovaný, ale v umelom spánku.

Lekári ho doň mali mali uviesť ešte v piatok.

"Medzitým priebežne sledujú jeho funkcie aj reakcie na menšie podnety. V prípade priaznivých náznakov je možné, že pristúpia k prebúdzaniu.

Všetky prognózy ďalšieho vývoja ako aj postupu liečby sú však nateraz predčasné," uvádza zdroj.

IHL – dohrávka 5. kola:

iClinic Bratislava Capitals – VSV Villach 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Góly: 24. Hughes (Karlsson), 31. Lindner, 38. Hughes (Karlsson), 38. Kosmachuk (Krastenbergs), 59. Fraser. Rozhodovali: Smetana, Soós – Durmis, Kis-Király, vylúčenia: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, 419 divákov
Bratislava Capitals: LaCouvee (38. Baroš) – Chovan, Snuggerud, Carson, Jardine, Nanne, Fereta, Zeleňák – Immo, Roy, Mrázik – Žerdev, Arniel, Faith – Hudec, Buc, Bondra – Škvarek, Žurek
VSV Villach: Bernard – Joslin, Fraser, Flemming, Lindner, Bacher, Brunner, Zauner – Hughes, Collins, Karlsson – Kosmachuk, Rauchenwald, Krastenbergs – Lanzinger, Broda, Richter – Moderer, Maxa, Pilloni

Domáci putovali v prvej tretine až trikrát na trestnú lavicu, skóre sa však menilo až po prvej prestávke. V 24. minúte dostal Villach do vedenia Hughes, v polovici stretnutia zvýšil na 2:0 Lindner.

Hostia definitívne zlomili odpor súpera dvoma zásahmi v priebehu 23 sekúnd v 38. minúte, keď sa strelecky presadili opäť Hughes a Kosmachuk.

Bratislavčania nedokázali prekonať Bernarda ani v tretej časti, gólový účet na druhej strane uzavrel v 59. minúte do prázdnej bránky Fraser.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
Viac na túto tému: #Boris Sádecký #iClinic Bratislava Capitals