Veľké prekvapenie na úvod! Poliaci zdolali Bielorusov, žiaril brankár Murray

Poľskí hokejisti prekvapujúco zvíťazili v otváracom súboji D-skupiny finálovej kvalifikácie ZOH 2022 nad Bieloruskom 1:0.

26.08.2021 18:02 , aktualizované: 22:23
Lotyšsko MS2021 Hokej A Bielorusko Slovensko Foto: ,
Bieloruská striedačka s trénerom Michailom Zacharovom na archívnej snímke.
debata (2)

O triumfe 22. tímu rebríčka IIHF rozhodol v 55. minúte Filip Komorski, ktorý po prihrávke Alana Lyszczarczyka prekonal brankára Dannyho Taylora strelou pomedzi betóny.

Favorizovaní Bielorusi síce mali na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave väčšinu zápasu streleckú prevahu, ale nedokázali ju gólovo vyjadriť.

Oporou poľského tímu bol brankár John Murray, ktorý vykryl všetkých 46 striel súpera.

V druhom štvrtkovom súboji bratislavského turnaja zdolali Slováci Rakúšanov 2:1.

Olympijská kvalifikácia

D-skupina (Bratislava):
Bielorusko – Poľsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 55. Komorski (Lyszczarczyk), 150 divákov.

SR ZOH2022 Hokej kvalifikácia Rakúsko Slovensko BAX Čítajte viac Slováci začali boj o olympiádu vydretou výhrou. Kouč: Vždy si to sťažíme

Maďari prišli o dvojgólový náskok

Hokejisti Francúzska zdolali Maďarov 5:3 vo štvrtkovom zápase E-skupiny finálového turnaja kvalifikácie na ZOH v Rige. Po prvej tretine pritom prehrávali 0:2.

Dáni v úvodnom stretnutí F-skupiny v Osle zvíťazili nad Slovincami 4:3. Dva góly si pripísal Nikolaj Ehlers z Winnipegu Jets.

E-skupina (Riga/Lot.):

Kórejská republika – Nórsko 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Kim ki-sung (Shin Sang-woo, Shin Sang-hoon) – 7. Lesund (Olden, Trettenes), 9. Olimb, 25. Espeland (Rosseli Olsen, Olimb), 50. Lindström (Kasastul, Espeland)

Francúzsko – Maďarsko 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
Góly: 24. Texier (Chakiachvili, Bozon), 29. Manavian (Da Costa, Fleury), 35. Texier (Chakiachvili), 46. Treille (Rech, Chakiachvili), 57. Fleury (Texier, Da Costa) – 13. Hári (Erdély, Sofron), 15. Papp (Háari), 46. Bartalis (Mihály, Magosi)

F-skupina (Oslo/Nór.):

Dánsko – Slovinsko 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)
Góly: 3. Ehlers (Lauridsen, Björkstrand), 13. Storm (Lauridsen, Björkstrand), 15. Russell (Lauridsen, Nielsen), 22. Ehlers – 21. Drozg (Kopitar, Pretnar), 50. Urbas (Jeglič, Gregorc), 58. Verlič (Gregorc, Jeglič)

Taliansko – Lotyšsko 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Jakš (Darziňš), 6. Abols (Bukarts, Daugaviňš), 27. Rubins (Rihards Bukarts, Balinskis), 30. Indrašis (Darziňš), 49. Indrašis (Girgensons), 53. Daugaviňš (Punnenovs)