Košice podľahli Ľubľane, dvadsiatka neudržala náskok s Doneckom

Hokejisti HC Košice prehrali v úvodnom zápase domáceho prípravného turnaja Eastern cup s Olimpijou Ľubľana 1:3.

19.08.2021 22:45
Robo Petrovicky, Foto: ,
Róbert Petrovický.

Slovan Bratislava si vo svojom prvom stretnutí poradil s KAC Klagenfurt 5:1.

HC Košice – HK Olimpija Ľubľana 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Pereskokov – 13. Piche, 27. Koblar, 59. Pance

HC Slovan Bratislava – KAC Klagenfurt 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Góly: 19. Matoušek, 31. Matoušek, 31. Yogan, 36. Fominych, 40. Kytnár – 28. Petersen

Dvadsiatka prehrala s Donbassom Doneck

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom prvom zápase na prípravnom turnaji Memoriál Pavla Zábojníka vo Zvolene s ukrajinským Donbassom Doneck 3:6.

Zverenci trénera Andreja Podkonického viedli v prvej tretine 2:0 a ešte na začiatku 3. tretiny držali nerozhodný stav 3:3, no potom sa ukázala kvalita a skúsenosti súpera.

Najbližší zápas na turnaji odohrajú Slováci v piatok o 15.00 h proti poľskému celku GKS Tychy.

Hráči HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v druhom stretnutí nad UTE Budapešť vysoko 5:0. HKM Zvolen zdolal GKS Tychy 6:5.

Donbass Doneck – Slovensko 20 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Góly: 18. Stefanovič, 20. Korenčuk, 28. Ljalka, 45. Sislannikovs, 52. Smereck, 57. Sigarjov – 4. Kupčo (Vaňo), 12. Kašlík (t. s.), 34. Hájnik (Kašlík, Faith)
zostava SR 20: Noskovič – Bakala, Ejem, Šeliga, Groch, Gaško, Debnár, Jombík, Zubák – Hájnik, Danielčák, R. Faith, S. Rehák, Kašlík, Kupčo, Bačo, Lukošík, Demek, O. Stümpel, Vaňo, Krajč

Andrej Podkonický, tréner SR 20: "Chceme vidieť čo najviac nových hráčov, aby sme mali širší obraz. Škoda výsledku, nehrali sme až tak zle, ale za každú chybu, ktorú sme spravili, sme zaplatili gólom.

Nemáme príliš veľa času, zrazov nie je veľa a najbližší väčší budeme mať až v novembri. Chceli by sme si vyskúšať ešte nejaké trojdňové kempy počas septembra a októbra, keď bude v extralige pauza. Trochu sa to ale bije s prvou ligou, tak uvidíme. Aj tento turnaj nám ukáže, na čom sme. Niektorí hráči ma milo prekvapili."

Jakub Demek, krídelník SR 20: „Je to niečo iné ako mládežnícky hokej. Hráči sú skúsenejší a v závere to bolo vidieť. Robili sme individuálne chyby, vo vlastnej tretine sme si neustrážili hráčov súpera. Smerom k MS to musíme zlepšiť. Skúsili sme si však systém, ktorý chceme hrať.“

(Zdroj hlasov: hockeyslovakia.sk)

UTE Budapešť – HC 05 Banská Bystrica 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Góly: 3. Šoltés, 19. Cardwell, 47. Bubela, 50. Bubela, 51. Jendroľ

HKM Zvolen – GKS Tychy 6:5 (3:1, 3:3, 0:1)
Góly: 14. Viedenský, 18. Marcinek, 20. Ully, 23. Jedlička, 28. Jedlička, 29. Hraško – 10. Cichy, 21. Serguškin, 21. Szczechura, 38. Cichy, 51. Serguškin

Prešov s hladkou prehrou

Hokejisti HC 21 Prešov prehrali v otváracom zápase 74. ročníka Tatranského pohára s HC Val Pusteria vysoko 1:5.