Vo štvrťfinále proti favoritovi. Capitals spoznali súpera v play off

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v záverečnom 10. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off IHL s HC TWK Innsbruck tesne 2:3. O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte kanadský útočník Braden Christoffer.

07.03.2021 21:52
Dávid Buc, Mario Altmann Foto: ,
Dávid Buc z Bratislavy Capitals (vpravo) v súboji s Mariom Altmannom z Grazu na archívnej snímke.

Bratislavčania už mali istú účasť vo vyraďovačke a v skupine obsadili 2. miesto za Dornbirnom. Poslednú miestenku do play off si zaistili hráči Villachu.

Štvrťfinálové dvojice sa zrodili systémom výberu, keďže prvé tri tímy zo skupiny o nasadenie si mohli zvoliť svojich súperov. Capitals si vybral jej víťaz HC Bolzano.

Štvrťfinále odštartuje v piatok 12. marca, ďalšie hracie dni sú 14., 16., 19., prípade 21., 23. a 26. marca.

Ďalšie dvojice štvrťfinále tvoria KAC Klagenfurt – EC Grand Immo VSV Villach, Red Bull Salzburg – Dornbirn Bulldogs a Viedeň Capitals s Fehérvárom AV19.

Hrá sa systémom doma – vonku a bez samostatných nájazdov. Prvé predĺženie sa hrá s piatimi hráčmi na 20 minút, ďalšie traja na troch, informoval klub.

IHL – nadstavbová časť

iClinic Bratislava Capitals – HC TWK Innsbruck 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 10. Hults (Faith, Fortier), 21. Faith (Fortier) – 12. Ciampini (Paulweber), 23. Ciampini (Lattner, Christoffer), 53. Christoffer. Rozhodovali: Rencz, Siegel – Gatol, Kis-Király, vylúčenia: 3:4 na 2 min, navyše: Boldižár 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky a oslabenia: 0:0.
Capitals: Baroš – Carson, Guimond, Chovan, Boldižár, Romančík, Ďurkech – Fortier, Hults, Faith – Miklík, Higgs, S. Kosticyn – Mrázik, Buc, Ahl – Köver, Šmida, Bezák
Innsbruck: Swette – Saucerman, Lattner, Danielsen, Bär, Tansey, Racine-Clarke – Paulweber, Christoffer, Ciampini – Muigg, Girard, Herr – Winkler, Ludin, Gerlach – Jennes, Wetzelsberger, Ma­der

V úvode zápasu sa veľká gólových možností nezrodilo. Hostia hrali od 7. minúty v početnej výhode, ale prvý gól strelili Capitals.

V 10. minúte našiel Faith pred bránkou Hultsa a ten bekhendom rozvlnil sieť. Domácim však vydržalo vedenie len dve minúty, o vyrovnanie sa postaral Ciampini.

Podobne tomu bolo aj v úvode druhého dejstva. Bratislavčanov poslal po 45 sekundách do vedenia Faith, no v 23. minúte upravil na 2:2 opäť Ciampini.

V 27. minúte sa skončilo prečíslenie hostí len strelou do žŕdky, na druhej strane nepochodil proti Swettemu Fortier.

V tretej tretine sa dostali domáci pri oslabení do prečíslenia, ale veľkú možnosť nevyužili. Trest prišiel v 53. minúte, keď o triumfe hostí rozhodol Christoffer – 2:3.