Capitals tvrdo bojujú o play off. Zmazali dvojgólové manko a zdolali Linz

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 7. kole nadstavbovej časti skupiny o postup do play off nad Linzom 4:2. Slovenský tím otočil zápas, keď prehrával 0:2.

28.02.2021 20:11
Ryan Culkin, Michel Miklík Foto: ,
Ryan Culkin a Michel Miklík v drese Bratislavy Capitals.

iClinic Bratislava Capitals – Black Wings Linz 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 17. Hults (Bubela, Fortier), 27. Fortier, 40. Buc (Kostitsyn, Chovan), 60. Fortier (Hults, Buc) – 4. Pelletier (Umicevic, Lebler), 6. Hytonen (Meija). Rozhodovali: Piragic, Zrnic – Durmis, D. Konc, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.
Capitals: Coreau – Carson, Guimond, Chovan, Bohunický, Romančík, Boldižár, Ďurkech – Fortier, Hults, Bubela – Miklík, Higgs, Kosticyn – Mrázik, Buc, Hudec – Köver, Bezák, Faith
Linz: Gracnar – Roach, Bartulis, Dorion, Piche, Beaudoin, Matzka, Leiler, Kail – Umicevic, Hytonen, Lebler – Meija, Pelletier, Yan – Zusevics, Brucker, Karppinen – Mitsch, Pusnik, Bretschneider

Domáci mali katastrofálny začiatok zápasu. Už po necelých štyroch minútach využil nedorozumenie v obrane Bratislavčanov Pelletier a otvoril skóre. Vzápätí hrali hostia v oslabení, napriek tomu dokázali skórovať. Na 2:0 zvýšil Hytonen.

Linz bol blízko aj k tretiemu zásahu, ale Lebler v 15. minúte tesne minul. Domáci ustáli tlak súpera, ktorý hral v úvodnom dejstve lepšie a dokázali skorigovať vďaka Hultsovi.

Druhá tretina vyšla Bratislavčanom oveľa lepšie. V 26. minúte sa k odrazenému puku dostal Fortier a vyrovnal. Domáci potom prežili dve oslabenia a v závere udelili hosťom lekciu z efektivity.

Obranca Linzu Piche najprv trafil iba konštrukciu bránky Captials, na druhej strane ešte nepochodil Miklík, no 46 sekúnd pred klaksónom už Buc po prihrávke Chovana nezaváhal a poslal domácich do vedenia.

V záverečnej časti hry mohol pridať poistku Miklík, ale Gracnar jeho pokus vyrazil a poradil si aj s Higgsovou dorážkou. V 52. minúte nepochodil ani Guimond, ktorému naservíroval dobrú prihrávku Hults. V závere sa pokúsili hostia vyrovnať v hre bez brankára, ale bez úspechu. Naopak, štyri sekundy pred koncom Fortier spečatil skóre do prázdnej bránky.