Capitals si v Linzi ani neťukli

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v nedeľnom zápase 4. kola nadstavby Ice Hockey League na ľade Linzu 0:4. Zverenci Petra Draisaitla neuspeli po dvoch víťazstvách, udržali sa však na čele tabuľky kvalifikačnej skupiny.

21.02.2021 20:36
Peter Hamerlík Foto: ,
Ilustračné foto

Black Wings Linz – iClinic Bratislava Capitals 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 18. Hytonen (Bartulis), 28. Yan (Pelletier, Roach), 47. Lebler (Umicevic, Roach), 56. Lebler (Umicevic, Hytonen). Rozhodovali: Ofner, Sternat – Kontschieder, Riecken, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0
Linz: Kickert – Roach, Bartulis, Dorion, Piche, Beaudoin, Kragl, Leiler, Matzka – Umicevic, Hytonen, Lebler – Meija, Pelletier, Yan – Neubauer, Brucker, Karppinen – Mitsch, Pusnik, Bretschneider
Bratislava: Coreau – Carson, Bohunický, Chovan, Culkin, Romančík, Guimond, Boldižár – Bubela, Hults, Ahl – Miklík, Higgs, Faith – Fortier, Buc, Hudec – Šmída, Bezák, Köver

Bratislavčania nezačali dobre, už v druhej minúte sa dostali domáci do prečíslenia po nedorozumení hosťujúcej dvojice, no Pelletierovu prihrávku zlikvidoval v poslednej chvíli Coreau. Na druhej strane mal dobrú možnosť Ahl, ale s jeho pokusom si poradil domáci brankár. Skóre napokon otvoril Linz, v závere prvej tretiny Hytonen využil Coreauov zakrytý výhľad a poslal rakúsky tím do vedenia.

V druhej časti hry putoval na trestnú lavicu Bubela, ale jeho vylúčenie Linz nepotrestal. Hoci sa Capitals v oslabení ubránili, vzápätí opäť inkasovali, na 2:0 zvýšil Yan. Bratislavčania odpovedali zvýšenou aktivitou, ale Kickert svoj tím podržal, na druhej strane domáci premárnili ďalšie prečíslenie.

V úvode tretej tretiny mohli hostia skorigovať v presilovke, ale nevypracovali si žiadnu väčšiu šancu. Naopak, v 46. minúte dostal Hults za hákovanie 2 minúty a Linz jeho faul potrestal. Už po 37 sekundách trafil Leblera a výrazne posunul svoj tím k víťazstvu. Capitals v závere vyskúšali hru bez brankára už od 55. minúty, no nielenže neskórovali, do prázdnej bránky stanovil konečné skóre Lebler – 4:0.

Viac na túto tému: #Bratislava Capitals