Dôležité tri body. Capitals zdolali Graz a dotiahli sa naň v tabuľke

Hokejisti tímu iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v 42. kole Ice Hockey League (IHL) na domácom ľade nad Grazom 99ers 2:1.

02.02.2021 21:12 , aktualizované: 22:30
Sergej Kosticyn Foto: ,
Sergej Kosticyn v drese Bratislavy Capitals pred zápasom s Grazom.

Zverenci trénera Petra Draisaitla sú v neúplnej tabuľke na ôsmom mieste so ziskom 50 bodov.

iClinic Bratislava Capitals – Graz 99ers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Hudec (Bubela), 29. Higgs (Culkin, Miklík) – 40. Mylläri (Broda, Schiechl), Rozhodovali: Hronský, Jedlička – Smetana, Konc, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov
Capitals: Coreau – Chovan, Culkin, Boldižár, Guimond, Romančík, Šedivý, Ďurkech – Miklík, Hults, Kostitsyn – Fortier, Higgs, Bubela – Hudec, Buc, Mrázik – Šmida, Bezák, Faith
Graz: Bowns – Setzinger, Mylläri, Lindner, Altmann, Moderer, Kirchschläger, Pesendorfer, Pfeffer – Porsberger, Cameranesi, Sointu – Latta, Schiechl, Broda – Ograjensek, Oleksuk, Oberkofler – Rappold, Kainz, Alagic

Ďalšie výsledky – 42. kolo: Dornbirn Bulldogs – Fehérvár AV19 4:3 pp, Red Bull Salzburg – Black Wings Linz 2:4, VSV Villach – Viedeň Capitals 4:5, HC Bolzano – KAC Klagenfurt 4:3

Capitals začali aktívne a v 9. minúte sa ujali vedenia. Vylúčenie Altmanna potrestal deväť sekúnd pred jeho návratom z trestnej lavice Hudec, ktorý skóroval do poloodkrytej bránky.

Na začiatku druhej tretiny sa Bratislavčania ubránili náporu rakúskeho tímu a v 29. minúte udreli po druhý raz, keď peknú kombinačnú akciu zakončil Higgs. Jedenásť sekúnd pred koncom druhej časti hry sa hosťom podarilo znížiť zásluhou Mylläriho.

V úvode tretej tretiny mohlo byť vyrovnané, no domácich zachránila žrď. V 55. minúte podržal Capitals výborným zákrokom Coreau. Bratislavčania si už udržali tesný náskok a do tabuľky si pripísali dôležité tri body.

1. Bolzano 38 22 4 5 7 121:75 79
2. Klagenfurt 38 22 2 4 10 117:77 74
3. Fehérvár 39 20 5 4 10 135:113 74
4. Viedeň Capitals 39 17 7 4 11 127:106 69
5. Salzburg 37 18 2 5 12 111:96 63
6. Dornbirn 38 14 5 3 16 110:106 55
7. Graz 99ers 38 13 4 3 18 105:124 50
8. Bratislava Capitals 38 14 3 2 19 97:124 50