Dôležitý triumf na ľade súpera. Capitals rabovali vo Villachu

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals triumfovali v piatkovom zápase nadnárodnej IHL na ľade Villachu 5:1.

29.01.2021 21:18

Prvý gól v drese Capitals zaznamenala nová posila tímu Sergej Kosticyn.

EC Grand Immo Villach – iClinic Bratislava Capitals 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)
Góly: 14. Gill (Mangene) – 13. Hudec (Buc), 51. Hudec (Hults, Culkin), 53. Fortier (Higgs, Hudec), 54. Kosticyn (Miklík, Hults), 58. Higgs (Fortier). Rozhodovali: Tirlar, Virta – Hribar, Pardatscher, vylúčení: 0:2, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
Villach: Gudlevskis – Allard, Fraser, Mangene, K. Schmidt, Bacher, Zauner, Wolf, Urbanek – Kosmachuk, Gill, Krastenbergs – Ulmer, Collins, Pollastrone – Kornelli, Maxa, Brunner – Feldbaumer, Tschurnig, Wohlfahrt
Bratislava Capitals: Coreau – Chovan, Culkin, Guimond, Boldižár, Šedivý, Romančík, Ďurkech – Kosticyn, Hults, Miklík – Mrázik, Higgs, Fortier – Faith, Buc, Hudec – Šmida, Bezák, Köver

Hostia išli do vedenia v 13. minúte zásluhou Hudeca, domáci však po strele Gilla veľmi rýchlo vyrovnali. V prvej tretine viac gólov nepadlo a brankári podržali svoje tímy aj v druhej dvadsaťminútovke.

V nej však mali viac šancí Bratislavčania. O všetkom sa rozhodlo v rozmedzí od 51. do 54. minúty, keď zverenci Petra Draisaitla strelili domácim tri góly.

Presadili sa opäť Hudec a po ňom aj Fortier a Kosticyn. Záverečnú bodku za zápasom dal Higgs. Capitals sú v tabuľke na 9. mieste so 44 bodmi.

Ďalšie výsledky
Viedeň Capitals – Graz 3:2 pp, Linz – Innsbruck 1:4, Fehervár – Bolzano 7:4, Salzburg – Klagenfurt 1:3