IIHF odškodní Bielorusko. A preplatí náklady náhradnému dejisku

19.01.2021 09:26
MS 2019, Bratislava
Radosť fínskych hokejistov po víťaznom finále MS 2019 v Bratislave. Autor: ,

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) odškodní Bielorusko za odňatie organizácie MS 2021.

Povedal to člen Rady IIHF Petr Bříza pre sport.cz.

Podľa jeho slov federácia tiež preplatí náhradnému dejisku všetky náklady na šampionát.

„Nejde o sankcie. Čakáme na analýzu úradu generálneho sekretára IIHF, ktorý v nasledujúcich týždňoch identifikuje náklady a dôsledky tohto rozhodnutia,“ uviedol Bříza, ktorý zdôraznil, že išlo o jednomyseľné rozhodnutie Rady:

„Keď sa vlani objavili prvé problémy, IIHF vypracovala analýzu rizík, odvtedy sa situácia nezlepšila. Paragraf 9 stanov IIHF jednoznačne popisuje, že ak hostiteľská krajina nie je schopná zaručiť bezpečný priebeh MS, Rada IIHF má právo ich presunúť. To sme teraz využili.“

Náhradná krajina ešte nie je známa. Do úvahy prichádza Dánsko či Bratislava, ale možnosťou je aj to, že celý šampionát odohrajú v lotyšskej Rige, ktorá sa s Bieloruskom podieľala na organizácii.

V dôsledku pandémie však bude šampionát s najväčšou pravdepodobnosťou bez divákov. Aj preto IIHF podľa Břízu preplatí všetky náklady na jeho organizáciu:

"Keď poviete záujemcovi, že musí zorganizovať MS bez divákov, ale zároveň musí všetko zaplatiť, tak to nejde. Preto IIHF prišla so stanoviskom, že musí zaplatiť náklady.

Generálny sekretár IIHF Horst Lichtner teraz bude veľmi intenzívne pracovať na troch reálnych variantov financovania."

#MS 2021 v hokeji
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku