Capitals prehrali v Maďarsku, Janus im dovolil len dva góly

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v utorňajšom zápase 33. kola nadnárodnej IHL na ľade Fehérvár AV19 2:5.

05.01.2021 22:01
capitals ihl Foto:
Hokejisti Bratislavy Capitals v akcii.

Hráči slovenského zástupcu boli v zápise uvedení ako domáci. Zverencom trénera Petra Draisaitla patrí v tabuľke deviata priečka so ziskom 32 bodov.

IHL

iClinic Bratislava Capitals – Fehérvár AV19 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Guimond (Čajkovič, Higgs), 52. Bubela (Čajkovič) – 4. Erdely (Bartalis, Campbell), 9. Sarpatki (Kahkonen), 20. Sarpatki (Geiger, Horváth), 22. Erdely (Bartalis, Petan), 60. Kuralt (Hari, Hargrove). Rozhodovali: Kincses, Rencz – Váczi, Muzsik, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Culkin, Guimond, Finn, Šedivý, Ďurkech, Bohunický, Boldižár – Hudec, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Čajkovič – Fortier, Higgs, Lapšanský – Bezák, Buc, Šalak – Lipiansky
Fehérvár AV19: Janus – Campbell, Stipsicz, Caruso, B. Szabo, Horváth, Geiger – Kuralt, Hari, Hargrove – Petan, Bartalis, Erdely – Szita, Kahkonen, Mihaly – Sarpatki, Kovacs

Bratislavčania darovali súperovi hneď v úvode stretnutia presilovú hru a ten ju dokázal premeniť na vedúci gól v 4. minúte, keď sa presadil Erdely. V 9. minúte vyrovnal po Čajkovičovej prihrávke Guimond, no Fehérvár viedol opäť už o 22 sekúnd.

Skóroval Sarpatki, ktorý v 20. minúte svojím druhým gólom upravil na 3:1. Capitals mali zlý vstup aj do druhého dejstva, súperom dovolili prečíslenie 2 na 1, ktoré premenil na štvrtý gól Erdely.

V nasledujúcom priebehu si oba tímy vypracovali viacero šancí, no gól priniesla až akcia Capitals z 52. minúty. Po ďalšej Čajkovičovej prihrávke sa presadil Bubela. Bratislavčania to v závere skúsili bez brankára, no inkasovali z hokejky Kuralta.

Viac na túto tému: #hokej #Bratislava Capitals #IHL