Potreboval zmenu. Dávid Bondra sa presunul z Číny do Česka

23.12.2020 00:36
Nemecko šport hokej Slovensko bondra
Dávid Bondra v reprezentačnom drese. Autor: ,

Slovenský hokejový útočník Dávid Bondra si prvýkrát v kariére vyskúša českú extraligu. Po nedávnom konci v klube Červená hviezda Kchun-lun sa dohodol s Kometou Brno na zmluve do konca sezóny 2020/2021. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Bondra odohral v čínskom klube pôsobiacom v KHL sezónu 2019/2020 a začal v ňom aj aktuálny ročník. V ňom odohral 15 stretnutí, v ktorých si do štatistík pripísal 1 gól, 1 asistenciu a 2 trestné minúty.

"S Dávidom počítam do oslabení, pretože čísla ubránených presiloviek súperov, ktoré momentálne máme, nie sú podľa našich predstáv.

Potrebujeme aj pritvrdiť a pokiaľ sa uzdraví útočník Daniel Rákos, tak by mal spoločne s Dávidom pozdvihnúť aj túto činnosť," poznamenal majiteľ a hlavný tréner Komety Brno Libor Zábranský.

Bondra sa už v novom pôsobisku zapojil do tréningového procesu.

„Som rád, že som získal skúsenosti z KHL, no už som potreboval zmenu. Z Komety som dostal ponuku, ktorá sa neodmieta. Už keď som hral v Poprade, tak som si volal s brankárom Marekom Čiliakom a pýtal som sa ho na Brno. Verím, že mi bude táto súťaž vyhovovať,“ povedal Bondra pre stránku brnenského klubu.

#Kometa Brno #Dávid Bondra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku