Jubilejné víťazstvo. Capitals opäť uspeli

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v utorkovom zápase nadnárodnej ICE Hockey League (IHL) na ľade rakúskeho HC TIWAG Innsbruck 3:2 po samostatných nájazdoch.

22.12.2020 22:03
SR Bratislava šport hokej Slovan Capitals... Foto: ,
Brankár Samuel Baroš z Bratislavy Capitals na archívnej snímke.

Jediným úspešným exekútorom v nájazdovom rozstrele bol kanadský útočník hostí Maxime Fortier.

Bratislavčania si pripísali desiatu výhru v sezóne a poistili si deviatu priečku, rakúsky tím prehral po sérii štyroch víťazstiev a v tabuľke je piaty.

IHL – 27. kolo:

HC TIWAG Innsbruck – iClinic Bratislava Capitals 2:3 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. Ciampini (Jennes, Christoffer), 59. Christoffe (Girard, Lattner) – 30. Bubela (Culkin, Guimond), 47. Culkin (Čajkovič), rozh. nájazd Fortier. Rozhodovali: Smetana, Virta – Kontschieder, Pardatscher, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.
HC TWK Innsbruck: McCollum – Tansey, Lattner, Saucerman, Racine, Porseland, Wetzelsberger – Jennes, Christoffer, Ciampini – Winkler, Girard, Herr – Paulweber, Gerlach, Kromp – Mader, Bär
iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Finn, Bohunický, Culkin, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár – Čajkovič, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Lapšanský – Fortier, Higgs, Hudec – Bezák, Buc, Lipiansky

Capitals boli v prvej tretine strelecky aktívnejším tímom, paradoxne však inkasovali. V 9. min poslal domácich do vedenia Campini. Aj v druhej časti bratislavský tím lepšie kombinoval a v polovici stretnutia sa dočkal vyrovnania. Spoza protihráča vystrelil Bubela a namieril presne do pravého horného rohu domácej bránky – 1:1.

Ten istý hráč mohol v 35. min pridať aj druhý gól hostí, keď sa predral až pred McColluma, bekhendom ho však neprekonal. Na opačnej strane výborne zasiahol Baroš pri šanci Herra. Capitals sa druhýkrát tešili z gólu v 47. minúte, Čajkovič prihral od mantinelu na modrú čiaru, odkiaľ Culkin tvrdou strelou prepálil McColluma – 1:2.

Domáci v snahe vyrovnať to preháňali s agresivitou a doplácali na to zbytočnými vylúčeniami, čo nahrávalo Capitals. V samom závere to skúsil Innsbruck v šestici bez brankára a svoj tlak pretavil vo vyrovnávajúci gól, duel poslal do predĺženia Christoffer.

V ňom si Capitals odsedeli svoj prvý dvojminútový trest v zápase, v oslabení ustáli obrovský tlak domácich aj vďaka vynikajúcemu Barošovi. Na opačnej strane mohol rozhodnúť Čajkovič, no McCollum zneškodnil betónom jeho blafák. Duel tak dospel až do samostatných nájazdoch. V nich bol z piatich exekútorov úspešný iba útočník hostí Fortier.