Barinka odmietol MS. Kde je česká hrdosť, hromží kouč

03.12.2020 22:55
Česko, hokej, ilustračná
Ilustračná snímka. Autor: ,

Pred niekoľkými dňami mladý český hokejový talent Marcel Barinka, vnuk niekdajšieho reprezentačného trénera národného tímu spoza rieky Morava Aloisa Hadamczika, odišiel zo zámoria do najvyššej nemeckej súťaže.

Po pôsobení v Halifaxe v juniorskej QMJHL teraz bojuje o miesto v zostave Kolína nad Rýnom. A práve to sa stalo témou v médiách u našich západných susedov.

Túto snahu totiž 19-ročný talent uprednostnil pred účasťou na majstrovstvách sveta do 20 rokov v Kanade, informoval napríklad portál Nova Sport, ktorý dodáva, že česká reprezentácia do zámoria odlieta 13. decembra a nemecká súťaž sa začína o štyri dni neskôr.

Barinka bol pred neľahkým rozhodnutím, ktoré poriadne nahnevalo trénera reprezentačného áčka Filipa Pešána.

„Marcel Barinka uprednostnil boj o zostavu v nemeckom Kolíne pred reprezentáciou ČR na majstrovstvá sveta U20 v Kanade? Tak toto mi hlava neberie! Kde je, dočerta, česká hrdosť? Vždy budem bojovať o hráčov, ktorí uprednostnia reprezentáciu pred svojím komfortom a osobnými záujmami,“ napísal Pešán na Twitteri.

Portál Sport.cz uverejnil reakciu mladíka Barinku.

„Vždy som rád reprezentoval, je to pre mňa to najväčšie uznanie a som hrdý na svoju krajinu. Po dvoch sezónach v zámorskej juniorke som už aj nechcel hrať v Kanade a vrátil som sa späť do Európy. Od leta som vedel, že budem bojovať o dres Kolína nad Rýnom a pripravoval som sa na to,“ uviedol Barinka.

Dodal, že koronavírus zastavil všetky tréningy. "Keby sa v Nemecku napríklad už mesiac hralo a ja som mal miesto v zostave, určite by som si nedovolil žiadať o ospravedlnenie z reprezentácie. Lenže v súčasnej situácii, keď sa sezóna v Nemecku rozbehne až 17. decembra, by som v januári po návrate z majstrovstiev sveta dvadsiatok nemal isté miesto v zostave.

Zmluvu som dostal len na rok a musím trénera Kruppa presvedčiť, aby som dostal kontrakt aj na ďalší rok. Kolín mi nebránil, aby som s reprezentáciou na MS odišiel, ja som sa ale rozhodol od samého začiatku bojovať o miesto. Kemp sme začali len pred týždňom.

Keď ale budem mať v budúcnosti výkonnosť a niekto prejaví záujem o moje služby, vždy budem rád reprezentovať."

#Marcel Barinka #Filip Pešán #českí hokejisti do 20 rokov #Alois Hadamczik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku