Oporu vyradili z kádra. Český reprezentant mal šoférovať pod vplyvom kokaínu

13.11.2020 16:52
Robert Kousal
Robert Kousal v českom drese na MS 2016. Autor: ,

Vedenie českého extraligového hokejové klubu HC Dynamo Pardubice vyradilo zo svojho kádra skúseného útočníka Roberta Kousala a dôvod je mimoriadne zriedkavý - údajne viedol motorové vozidlo pod vplyvom kokaínu.

Klub sa rozhodol kľúčového hráča odstaviť až do vyšetrenia prípadu a informoval o tom na sociálnej sieti, upozornil na to web denníka MF Dnes.

Stať sa to malo ešte v utorok, keď ho zastavila polícia. Urobila test na drogy a ten bol pozitívny.

„Môžem potvrdiť, že muž narodený v roku 1990 mal pri orientačnom teste pozitivitu na kokaín. Bol podrobený ďalšiemu vyšetreniu biologického materiálu. Jeho výsledok ešte polícii ešte nie je známy,“ povedala policajná hovorkyňa Markéta Janovská podľa webu iDnes.cz.

Arizona Coyotes -
		Shane Doan.
Anaheim Ducks - Ryan
		Getzlaf
+28Buffalo Sabres - Dominik
		Hašek

Klub z Pardubíc teraz čaká na stanovisko polície. „Keď ho budeme mať k dispozícii, potom dáme oficiálne vyhlásenie, ako budeme situáciu riešiť,“ reagoval člen predstavenstva a športový riaditeľ klubu Dušan Salfický na webe Dynama.

Majiteľ klub Petr Dědek na sociálnej sieti napísal: „Ak sa potvrdí pozitívny test na drogy, okamžite s ním ukončíme zmluvu.“

Podobný prípad v Pardubiciach riešili aj v roku 2018, vtedy pod vplyvom kokaínu šoféroval obranca Petr Čáslava, ktorý je aktuálne jeden z asistentov hlavného trénera Milana Razýma.

9. Ross Johnston (NY
		Islanders) - 106,60 kg
9. Nikita Zadorov
		(Colorado) - 106,60 kg
+77. Pat Maroon (Tampa
		Bay) - 107,05 kg

Robert Kousal v aktuálne sezóne odohral za Pardubice šesť duelov a pripísal si gól a asistenciu. Účastník MS v rokoch 2016 a 2018 v minulosti hral okrem Česka aj v ruskej KHL, pôsobil aj vo Švajčiarsku či Švédsku.

#Dynamo Pardubice #Robert Kousal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku