Prvé víťazstvo za tri body. Capitals uspeli v Linzi

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals dosiahli prvé trojbodové víťazstvo v rakúskej medzinárodnej Ice Hockey League.

16.10.2020 22:17
Capitals, radosť Foto: ,
Gólová radosť hokejistov iClinic Bratislava Capitals.

V piatkovom zápase 7. kola zdolali domáci Linz 5:2.

Hostia duel zvládli napriek absencii trénera Rostislava Čadu, ktorý je v karanténe po tom, ako mal pozitívny test na koronavírus. Bratislavčanov viedol generálny riaditeľ Dušan Pašek ml.

Capitals odohrali prvé stretnutie po dvoch týždňoch, keď museli odložiť sobotný domáci zápas s Dornbirnom pre ochorenie COVID-19 v tíme. Predtým hrali 6. októbra v Innsbrucku, kde vyhrali 3:2 po nájazdoch.

EHC Black Wings Linz – iClinic Bratislava Capitals 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Góly: 13. Kristler (Umicevic, Lebler), 59. Gaffal – 23. Bohunický (Miklík), 25. Hults (Lapšanský), 44. Ahl (Sloboda, Bohunický), 46. Suja (Sloboda, Ahl), 48. Lapšanský. Rozhodovali: Durchner, Siegel – Bedynek, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 950 divákov
Linz: Gračnar – Beaudoin, Piche, Dorion, Kragl, Nielsen, Tikkinen, Mitsch, Matzka – Leiler, Gaffal, Kristler – Umicevic, Brucker, Lebler – Lahoda, Pelletier, Kozek – Freunschlag, Pusnik, Bretschneider
iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Bohunický, Sloboda, Guimond, Chovan, Šedivý, Romančík, Boldižár – Ahl, Hults, Miklík – T. Varga, Suja, Lapšanský – Faith, Buc, Bezák – Lipiansky, Hudec, Šalka – Šalka

Lepšie vstúpili do zápasu domáci, v 12. minúte išiel na trestnú lavicu Hudec a Linz jeho vylúčenie potrestal.

Po devätnástich sekundách otvoril skóre Umicevic. V úvodnej tretine mali početnú výhodu aj Bratislavčania, ale bez želaného efektu. Slovákom však patrila druhá tretina.

Najprv v 23. sekunde vyrovnal v presilovke Miklík, o 135 sekúnd neskôr naklonil misky váh na stranu hostí Lapšanský.

Na ďalšie góly si museli fanúšikovia počkať až do záverečného dejstva. To opäť vyšlo lepšie Capitals.

Hneď v úvode putovali na trestnú lavicu Lahoda s Pusnik, ktorý dostal za hru vysokou hokejkou 2+2 minúty. Bratislavčania expresne využili hru 5 na 3, keď pridal tretí zásah Bohunický a udreli aj po druhý raz, keď sa presadil Suja.

Domáci zostali zaskočení a hostia to využili na piaty gól. Tentokrát Suja prihral a Lapšanský upravil na 5:1. V závere ešte Gaffal skorigoval v presilovke na 2:5.

Viac na túto tému: #Bratislava Capitals