NAKA zasahovala v sídle hokejového zväzu. Niekoľko ľudí vypovedalo

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v utorok v sídle Slovenského zväzu ľadového hokeja.

, 22.09.2020 13:18, aktualizované: 17:33
debata (16)

Informáciu potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, upozornil na to spravodajský portál TV Joj Noviny.sk.

„NAKA vykonáva na hokejovom zväze procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním,“ priblížil Slivka s tým, že bližšie informácie poskytnú hneď, ako to procesná situácia dovolí.

Podľa zdroja televízie sa kriminalisti zaujímali aj o funkcionárov slovenského hokeja. „Polícia dnes zadržiavala iba dokumenty. Podľa informácií TV Joj polícia nikoho nezadržala,“ informuje web noviny.sk.

Všetky dokumenty sme vydali, znie zo SZĽH

"Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja. SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch.

Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ. Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti.

Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ uvádza sa v stanovisku hokejového zväzu.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #verejné obstarávanie #SZĽH #NAKA
Flowers