Záhorácka zakladačka. Slovan Skalicu vôbec nešetril

07.09.2020 20:43
Michal Sersen
Michal Sersen v drese Slovana. Autor: ,

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v úvodnom zápase premiérového ročníka Tipsport Kaufland Cupu na ľade HK Skalica vysoko 8:0.

Účastník najvyššej slovenskej súťaže rozhodol o svojom triumfe už v prvej tretine, ktorú vyhral 4:0. V druhom stretnutí B-skupiny Nové Zámky privítajú v utorok Nitru (18.30 h).

Pondelkový súboj bol prvý súťažný zápas za účasti tipsportligistu po 183-dňovej prestávke zavinenej pandémiou koronavírusu. Pohárová súťaž, v ktorej štartujú slovenskí účastníci najvyššej súťaže a päť klubov Slovenskej hokejovej ligy, je spestrenie prípravného obdobia.

Šestnásť účastníkov rozdelili do štyroch základných štvorčlenných skupín, v každej je minimálne jeden tím z SHL.

Trenčíne.

Mužstvá odohrajú v základných skupinách po tri stretnutia, vždy na ľade rebríčkovo horšie postaveného tímu v predchádzajúcej nedokončenej sezóne.

Ešte pred októbrovým začiatkom oboch líg sa odohrajú stretnutia základných skupín i štvrťfinále, v ktorom sa hrá pohárovým systémom doma – vonku (22. a 24. septembra). Rovnakým spôsobom sa odohrá v asociačných termínoch aj semifinále. Do play off postúpia z každej základnej skupiny po dva najlepšie tímy.

Tipsport Kaufland Cup – B-skupina:
HK iClinic Skalica – HC Slovan Bratislava 0:8 (0:4, 0:2, 0:2)
Góly: 6. Kytnár, 9. Studenič, 14. Maier, 19. Sersen, 26. Buček, 31. Meszároš, 44. B. Mráz, 50. O’Donnell

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.