Šatan posilňuje zväzovú elitu. Prichádza človek z Harvardu

07.08.2020 11:51
SR hokej SZĽH brífing Valíček uvoľnenie funkcia...
Cesty Miroslava Valíčka (vľavo) a Miroslava Šatana sa rozišli. Autor: ,

Slovenský zväz ľadového hokeja má nového generálneho sekretára. Na uvoľnenú stoličku po Miroslavovi Valíčkovi, ktorý sa v júni vzdal funkcie, zasadne Ivan Pulkert. Zväz zároveň obsadil aj novú pozíciu výkonného riaditeľa. Tým sa stal Peter Kruľ.

SZĽH o tom informoval v tlačovej správe.

"Ak chceme, aby v budúcnosti Slovensky hokej fungoval lepšie, musíme začať od seba a ísť príkladom.

Verím, že s pomocou týchto dvoch odborníkov budeme fungovať lepšie, a zároveň sa nám podarí zlepšiť komunikáciu voči klubom a ešte viac spojiť hokejové hnutie," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan na margo príchodu nových členov vedenia hokejového zväzu, ktorých v najbližších dňoch predstaví verejnosti aj na oficiálnej tlačovej konferencii SZĽH.

Peter Kruľ má za sebou štúdium diplomacie na univerzite v Banskej Bystrici aj v Kolíne nad Rýnom, neskôr študoval aj verejnú politiku na Harvarde v USA.

Pracoval vo finančnom sektore so zameraním predovšetkým na oblasť zdravotníctva, a tiež v oblasti strategického poradenstva, kde sa venoval projektom zameraným na stratégiu, financie a transformácie firiem.

"Mojim cieľom je pretaviť skúsenosti, ktoré som nadobudol pri transformácii firiem po celom svete. Nechcem slovom transformácia strašiť. Iba zjednotením plánovania, spolupráce a fungovania všetkých oddelení na zväze dosiahnuť to, aby sme všetci išli za spoločnou víziou do budúcnosti,“ ozrejmil výkonný riaditeľ SZĽH.

Noví muži vo vedení. Peter Kruľ, výkonný...
Noví muži vo vedení. Peter Kruľ, výkonný riaditeľ SZĽH, a Ivan Pulkert, generálny sekretár SZĽH. Autor: SZĽH

Ivan Pulkert je človek z hokejového prostredia. Vyrastal na zimných štadiónoch, no neskôr sa vybral cestou biznisu. Pracoval ako manažér v súkromnom sektore, v oblasti obchodu, priemyslu, logistiky a retailu. Jeho úlohou bol rozvoj a budovanie jednotlivých značiek.

"Hokej som niekoľko rokov hrával. Je mojou srdcovou záležitosťou, preto som prijal ponuku zväzu a rád by som svoje skúsenosti preniesol do tohto prostredia. Prichádzam s víziou spájania hokejového hnutia.

Verím, že spoločnými silami sa nám podarí budovať hnutie na úrovni infraštruktúry, počtu hokejistov, zlepšovania hokejového prostredia, výchovy mládeže a podobne,“ povedal po nástupe nový generálny sekretár.

#SZĽH #Miroslav Šatan #hokej
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku