Cigáni, čínske psy, matky a matere. Obyčajné zveličovanie, bráni sa tréner

13.06.2020 22:02

O neslávne slávnom príhovore hokejového trénera Martina Stloukala dorastencom Techniky Brno sme už informovali.

Nahrávka, ktorá unikla na verejnosť, spustila v Česku lavínu záujmu. Dokonca aj na našom portáli denníka Pravda bola najčítanejšou správou zo všetkých.

Český kouč, ktorý sa počas ôsmich minút na nahrávke dotkol takmer všetkého, dostal v médiách príležitosť na vysvetlenie. Bráni sa tým, že celý jeho prejav bol obyčajným zveličovaním.

„Bolo ho tam veľa,“ vysvetľoval pre iDNES.cz kouč, ktorý pôsobil aj v EBEL, kde viedol Znojmo a Klagenfurt. Trénoval aj na Slovenskú na striedačke Skalice. Naposledy mal vraj ponuku na jeseň z Litvínova, ale tamojší funkcionári sa rozhodli povolať do akcie Vladimíra Kýhosa.

„Keď s chalanmi hovoríte, chcete im nadávkovať, čo je treba. Boli tam humorné veci, ktoré u nich vyvolávali úsmev, čo som aj chcel. To z tej nahrávky nie je vidieť,“ obhajuje svoj príhovor. „Mám desiatky telefonátov, mailov a správ od ľudí z branže alebo aj z futbalu, ktorí so mnou súhlasia,“ zamyslel sa.

Najkontroverznejšia časť jeho príhovoru bola, keď sa rozhovoril o stravovaní. „Nechcem vidieť, že budete žrať nejakých čínskych psov, kebaby od smradľavých a špinavých cigáňov. Alebo pizzu, tak to ani náhodou, chlapci,“ vravel tréner.

A jeho reakcia?

„Predsa si nikto nemôže myslieť, že som rasista. Toto je veľmi veľká nadsázka,“ dodal.

V rozhovore pre portál isport.cz Stloukal uviedol, že ak ho majiteľ klubu bude chcieť po tomto všetkom vyhodiť, tak jednoducho pôjde.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Martin Stloukal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku