Zahral si aj na MS. Český talent bojuje so zákernou chorobou

05.06.2020 12:10
Buchtela
Ondřej Buchtela. Autor:

Českému hokejistovi Ondřejovi Buchtelovi lekári našli zhubný nádor na srdci. Dvadsaťročný obranca o tom informoval prostredníctvom instagramu.

"Dôvod, pre ktorý teraz netrénujem, nie som aktívny na sociálnych sieťach a nevychádzam z domu, a keď už, tak iba na vozíku, je rakovina.

Uplynulé dva týždne boli veľmi zvláštne pre mňa aj pre celú moju rodinu. Ak sa dá život počas dvoch dní prevrátiť hore nohami a úplne od základu zmeniť priority, tak hovorím, že sa to dá," uviedol mladý obranca.

Buchtelovi okamžite vyjadrili podporu desiatky hráčov. „V dvadsiatich rokoch ‚raka‘ nečakáte, ale keď príde, tak neostáva nič iné než bojovať. Nie je čas ľutovať sa a pýtať sa, prečo práve ja, ale jednoducho bojovať,“ napísal.

Buchtela odohral sezónu 2019/2020 v prvoligových Benátkach nad Jizerou. V 57 zápasoch získal 25 kanadských bodov za 9 gólov a 16 asistencií.

V doterajšej kariére pôsobil najmä v nižších českých súťažiach, na konte má však aj 27 extraligových zápasov za Chomutov. Pravidelne sa objavoval v mládežníckych reprezentačných výberoch, v sezóne 2016/2017 reprezentoval ČR na MS hráčov do 18 rokov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Nejdříve se mi to psát nechtělo, zvlášť sem na IG ale po pár dnech přemýšlení jsem si řekl že by se to stejně zjistilo a pravda by vyjela na povrch. Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na soc. sítích a nevycházím z domu a když už tak jen na vozíku je RAKOVINA...lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední 2 týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během 2 dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak Vám říkám že to jde. Ve 20 letech raka nečekáte ale když přijde nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas litovat se, ptát se proč zrovna já a ne ten druhej, prostě a jednoduše BOJOVAT!!

Príspevok, ktorý zdieľa Ondřej Buchtela (@ondrej_buchtela),

#hokej #ondřej buchtela #rakovina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku