Krivošík mení klub. Rozšíri slovenskú partiu

23.03.2020 17:20
Filip Krivošík
Filip Krivošík (vpravo) počas tréningu slovenskej reprezentácie pod vedením Craiga Ramsayho. Autor: ,

Slovenský hokejový reprezentant Filip Krivošík mení dres. Dvadsaťročný krídelník naďalej zostáva vo fínskej najvyššej súťaži, ale namiesto tímu HPK Hämeenlinna bude pôsobiť v klube SaiPa Lappeenranta. V ňom sa stretne s dvojicou svojich krajanov, keďže zmluvu do konca sezóny 2020/21 majú podpísanú aj obranca Mário Grman a útočník Tomáš Záborský.

Krivošík je jedným z piatich hráčov, ktorých SaiPa angažovala v čase, keď bola z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu predčasne ukončená fínska Liiga. Odchovanec ružinovského hokeja hral v prvom tíme Hämeenlinny v posledných troch sezónach.

Celkovo odohral 95 zápasov, v ktorých nazbieral 28 bodov za 14 gólov a rovnaký počet asistencií. Jednoznačne najvydarenejšiu mal ostatnú prerušenú sezónu, keď bol s bilanciou 11+12 siedmym najproduktívnejším hráčom tímu.

„Filip sa počas rokov strávených vo Fínsku herne posunul a mohol by prevziať veľkú úlohu v Liige. Je to stále mladý hráč, ale už teraz je fyzicky silný, dobre kryje puk a má vynikajúcu úroveň zručností. Obe strany majú v budúcej sezóne vysoké očakávania a Filip má všetky predpoklady na to, aby bol jedným z rozdielových hráčov,“ povedal pre klubový web Antti Tuomenoksa, športový riaditeľ SaiPy.

Filip Krivošík si svojimi výkonmi v minulom roku vyslúžil reprezentačnú pozvánku a dôveru trénerov rozhodne nesklamal. Na Nemeckom pohári skóroval postupne proti Švajčiarom, ruskému olympijskému tímu aj domácim reprezentantom. Okrem toho reprezentoval Slovensko na dvoch šampionátoch do 18 rokov a tiež v dvoch prípadoch bol členom výberu do 20 rokov.

#Filip Krivošík #HPK Hämeenlinna #Liiga #SaiPa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku