Bratská úderka. České trio Zohornovcov zničilo Fínov

Švédski hokejoví reprezentanti sú na najlepšej ceste za celkovým víťazstvom na turnaji Beijer Hockey Games, ktorý je súčasťou Euro Hockey Tour. "Tri korunky" na domácom ľade v štokholmskej Globen Arene zvládli aj druhý zápas, keď v sobotu zdolali Rusov 5:2.

08.02.2020 18:52
Sweden Beijer Hockey Games Foto: ,
Radosť českých hokejistov.

Úspešné ťaženie Švédov odštartoval už v úvodnej minúte Marcus Nilsson, ku ktorému sa v druhej tretine pridali Samuel Fagemo s Emilom Sylvegardom.

V záverečnom dejstve sa presadili aj hráči „zbornej“ zásluhou Pavla Poriadina a Pavla Kudriavceva, za domácich dvakrát skóroval obranca Petrohradu Lukas Bengtsson.

Českí hokejisti si v súboji proti Fínom napravili chuť po štvrtkovej tesne prehre 1:2 so Švédmi. V súboji so „Suomi“ triumfovali 3:1 najmä vďaka súrodeneckej trojici Zohornovcov, ktorá úradovala v závere druhej a tretej tretiny.

Po úvodnom dejstve bolo skóre vyrovnané 1:1, keď na zásah Romana Horáka zareagoval Jere Karjalainen. V 40. minúte však priblížil Čechov k trom bodom Tomáš Zohorna, ktorému asistovali bratia Hynek s Radimom. V 59. minúte spečatil triumf českého tímu Hynek Zohorna po prihrávke brata Tomáša.

Euro Hockey Tour, Beijer Hockey Games

Fínsko – Česko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Karjalainen (Junttila, Salo) – 4. Horák, 40. T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna), 59. H. Zohorna (T. Zohorna)

Švédsko – Rusko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 1. M. Nilsson (Handemark, Dahlbeck), 31. Fagemo (Lundkvist, Everberg), 35. Sylvegard (Brome, Dahlbeck), 49. Bengtsson (M. Nilsson), 51. Bengtsson (M. Nilsson, Lindberg) – 48. Poriadin (Galimov), 54. Kudriavcev (Zernov, Golyšev)