Základnú časť ovládli Capitals. Topoľčany uhájili druhé miesto

Záverečným 36. kolom v piatok vyvrcholila základná časť Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020.

17.01.2020 22:03
Capitals Foto: ,
Radosť hokejistov Bratislavy Capitals.

Suverénnym víťazom základnej časti sa stal tím Bratislava Capitals s 90 bodmi, čo bolo už dlhší čas známe.

Druhé miesto si poistili Topoľčany triumfom v Žiline 3:1. Tretí skončil Martin, hoci v záverečnom kole doma prehral so štvrtou Dubnicou nad Váhom 2:3 po predĺžení.

Hokejisti Spišskej Novej Vsi nevyžili šancu dotiahnuť sa na piatu Skalicu a prehrali v Leviciach 2:5.

Napriek tomu Spišiakom neušla miestenka do hornej šestky, ktorá bude hrať v nadstavbovej časti 10 kôl systémom dvakrát každý s každým (doma + vonku). Mužstvá umiestnené na 7. – 10. mieste sa v nadstavbe stretnú s každým štyrikrát (2× doma a 2× vonku) a celkovo odohrajú 12 kôl.

Do vyraďovacej časti postúpia dve najlepšie družstvá so skupiny o 7.- 10. miesto. Hrať sa bude systémom prvý s ôsmym, druhý so siedmym, tretí so šiestym a štvrtý s piatym na štyri víťazné zápasy.

Na štyri víťazstvá sa bude hrať aj neskôr v semifinále a vo finále play-off.

Slovenská hokejová liga 2019/2020 – základná časť – 36. kolo – piatok:

HK Levice – HK Spišská Nová Ves 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 12. Beták, 13. Tužinský, 22. a 39. M. Novák, 57. Piačka – 33. Vartovník, 42. Köver

HK VITAR Martin – MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 7. Brezniak, 11. Dírer – 4. a 64. Nemček, 39. Hegyi

HK Gladiators Trnava – HK '95 Považská Bystrica 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 15. Ševčík, 15. Mrava, 22. Baránek – 37. Ligas

MsHK DOXXbet Žilina – HC Topoľčany 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 22. Síkela – 9. Kubek, 15. Pekarčík, 49. Kluka

Viac na túto tému: #I. hokejová liga #Capitals Bratislava