Šampionát v Bratislave po dráme v predĺžení ovládli Američanky

Hráčky USA sa stali majsterkami sveta medzi hokejistkami do 18 rokov. Na svetovom šampionáte v Bratislave vo štvrtkovom finálovom súboji zdolali Kanaďanky 2:1 po predĺžení.

02.01.2020 23:19
Americké hokejistky, Foto: ,
Američanky (v modro-bielom) sa stali majsterkami sveta v kategórii do 18 rokov.

V riadnom hracom čase už v 15. min ujali vedenia Američanky zásahom Abbey Murphyovej, no v 46. min vyrovnala Sarah Paulová a poslal duel do predĺženia. V ňom mali hokejistky USA viacero veľmi dobrých šancí na skórovanie, no víťazný gól dosiahla až v 77. min Kiara Zanonová.

Američanky na tomto fóre získali už ôsme zlato, na svojom konte majú aj päť strieborných medailí. Hráčky USA ešte ani raz nechýbali vo finále. Kanaďankám sa nepodarilo obhájiť zlato spred roka a tentokrát si pripísali šieste striebro, okrem toho vybojovali aj päť titulov a jeden bronz. Vo finále chýbali len raz – v roku 2018.

Bronz si z Bratislavy odnášajú Rusky, ktoré v zápase o 3. miesto zdolali Fínky hladko 6:1. Slovenky na turnaji obsadili posledné 8. miesto a minimálne na jeden rok sa lúčia s elitnou kategóriou.

MS hráčok do 18 rokov

Finále

Kanada – USA 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 46. Paulová (Naudová) – 15. Murphyová, 77. Zanonová (Nicholsonová)

o 3. miesto

Rusko – Fínsko 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Góly: 13. Glucharevová (Boriskovová), 19. Poňatovská (Glucharevová, Butorinová), 29. Glucharevová (Markovová), 44. Markovová (Lifatovová, Škaľovová), 55. Sviridovová (Škaľovová, Markovová), 60. Glucharevová (Šaškinová, Archipovová) – 46. Salonenová (Rantalová, Tervonenová)

Konečné poradie: 1. USA, 2. Kanada, 3. Rusko, 4. Fínsko, 5. Švédsko, 6. Česko, 7. Švajčiarsko, 8. Slovensko

Viac na túto tému: #MS hokejistiek do 18 rokov