Na úvod senzácia, zámorské i severské derby. Rusi sa uvarili v domácom kotli

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v otváracom zápase na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine nad Ruskom 4:3. Vo štvrtok sa v zaplnenej aréne v Ostrave domáci vybičovali proti favoritovi k výbornému výkonu a zapísali si do tabuľky dôležité body.

26.12.2019 18:02 , aktualizované: 21:47
českí hokejisti, Foto: ,
Česká radosť. Domáci na úvod šampionátu zdolali Rusov.
debata (12)

V Třinci v A-skupine, v ktorej účinkujú aj Slováci, zvíťazili Švajčiari nad Kazachstanom 5:3. Kazachstan dokázal s Helvétmi držať krok dve tretiny, v tretej ale na dva góly súpera už nedokázal odpovedať.

V zámorskom derby v Ostrave otočila Kanada duel s USA a zvíťazila 6:4, hoci po prvej tretine prehrávala 0:2.

Severské derby v Třinci medzi Švédskom a Fínskom muselo rozlúsknuť až predĺženie, po ktorom sa z triumfu 3:2 tešili Švédi.

MS 2019 hráčov do 20 rokov

A-skupina

Třinec
Švajčiarsko – Kazachstan 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 3. Verboon, 19. Gerber, 31. Salzgeber, 49. Wetter, 54. Verboon – 16. Musorov, 25. Diomin, 36. Musorov

Švédsko – Fínsko 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 22. Höglander, 55. Fagemo, 65. Holtz – 17. Puistola, 34. Tanus

B-skupina

Ostrava
Česko – Rusko 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Kubíček, 8. Myšák, 26. Blümel, 38. Jeník – 11. Zamula, 15. Podkolzin, 27. Zamula

Kanada – USA 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)
Góly: 24. McMichael, 27. Hayton, 34. Foote, 51. Hayton, 57. Lafreniere, 59. Lavoile – 4. Pinto, 19. Kaliyev, 53. Robertson, 57. Pinto