Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Topoľčany stratili bod, Capitals sa dotiahli na čelo

Po piatkovom 27. kole Slovenskej hokejovej ligy figurujú na čele tabuľky dva tímy so ziskom 66 bodov.

13.12.2019 21:41
Bratislava Capitals Foto: ,
Ilustračná snímka.

Hráči Bratislava Capitals sa vrátili na líderskú pozíciu vďaka trojbodovému víťazstvu 3:0 na klzisku Skalice, kde sa dvoma gólmi prezentoval Marek Slovák a tretí pridal Michal Šalka.

Iba o skóre sú na druhej priečke Topoľčany, ktoré v domácom prostredí stratili dvojgólový náskok. „Žochári“ už po 12 minútach viedli 2:0, ale v záverečnej tretine Žilinčania vyrovnali a Topoľčanom zabezpečil víťazstvo až Albín Podstavek v samostatných nájazdoch.

Nezaváhal ani tretí Martin, ktorý v súboji tabuľkových susedov zdolal Dubnicu nad Váhom 3:1. Z individuálnych výkonov zaujal v piatok hetrik Milana Drevenáka z Považskej Bystrice do siete Trnavy.

Slovenská hokejová liga 2019/2020 – 27. kolo:

HK Skalica – Bratislava Capitals 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 3. a 18. M. Slovák, 46. Šalka

HK Spišská Nová Ves – HK Levice 3:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 2. Koky, 6. Findura, 17. L. Novák – 19. a 27. Kropotin, 34. Cebák, 64. Piačka

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom – HK VITAR Martin 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 39. Kristín – 17. Rudzan, 18. Jurášek, 54. J. Tabaček

HK '95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
Góly: 39., 52. a 60. M. Drevenák, 56. a 58. J. Zlocha ml., 23. M. Turan – 15. Marguš, 46. Lindeman

HC Topoľčany – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Hřebíček, 12. Miklík, rozhodujúci sam. nájazd Podstavek – 50. Húževka, 54. Prašil

1. Bratislava Capitals 29 20 1 4 4 146:68 66
2. Topoľčany 29 17 7 1 4 102:66 66
3. Martin 28 17 3 2 6 115:76 59
4. Dubnica 28 13 3 1 11 93:94 46
5. Skalica 28 12 2 2 12 99:82 42
6. Sp. Nová Ves 28 11 2 3 12 95:98 40
7. Žilina 28 11 1 2 14 76:88 37
8. Levice 28 10 1 3 14 94:111 35