Topoľčany stratili bod, Capitals sa dotiahli na čelo

Po piatkovom 27. kole Slovenskej hokejovej ligy figurujú na čele tabuľky dva tímy so ziskom 66 bodov.

13.12.2019 21:41
Bratislava Capitals Foto: ,
Ilustračná snímka.

Hráči Bratislava Capitals sa vrátili na líderskú pozíciu vďaka trojbodovému víťazstvu 3:0 na klzisku Skalice, kde sa dvoma gólmi prezentoval Marek Slovák a tretí pridal Michal Šalka.

Iba o skóre sú na druhej priečke Topoľčany, ktoré v domácom prostredí stratili dvojgólový náskok. „Žochári“ už po 12 minútach viedli 2:0, ale v záverečnej tretine Žilinčania vyrovnali a Topoľčanom zabezpečil víťazstvo až Albín Podstavek v samostatných nájazdoch.

Nezaváhal ani tretí Martin, ktorý v súboji tabuľkových susedov zdolal Dubnicu nad Váhom 3:1. Z individuálnych výkonov zaujal v piatok hetrik Milana Drevenáka z Považskej Bystrice do siete Trnavy.

Slovenská hokejová liga 2019/2020 – 27. kolo:

HK Skalica – Bratislava Capitals 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 3. a 18. M. Slovák, 46. Šalka

HK Spišská Nová Ves – HK Levice 3:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 2. Koky, 6. Findura, 17. L. Novák – 19. a 27. Kropotin, 34. Cebák, 64. Piačka

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom – HK VITAR Martin 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 39. Kristín – 17. Rudzan, 18. Jurášek, 54. J. Tabaček

HK '95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
Góly: 39., 52. a 60. M. Drevenák, 56. a 58. J. Zlocha ml., 23. M. Turan – 15. Marguš, 46. Lindeman

HC Topoľčany – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Hřebíček, 12. Miklík, rozhodujúci sam. nájazd Podstavek – 50. Húževka, 54. Prašil

1. Bratislava Capitals 29 20 1 4 4 146:68 66
2. Topoľčany 29 17 7 1 4 102:66 66
3. Martin 28 17 3 2 6 115:76 59
4. Dubnica 28 13 3 1 11 93:94 46
5. Skalica 28 12 2 2 12 99:82 42
6. Sp. Nová Ves 28 11 2 3 12 95:98 40
7. Žilina 28 11 1 2 14 76:88 37
8. Levice 28 10 1 3 14 94:111 35