Lantoši zahviezdil v AHL. Darilo sa aj Jurčovi, Húskovi či Jarošovi

08.12.2019 08:21
Róbert Lantoši
Róbert Lantoši bol súčasťou slovenskej reprezentácie na domácich MS 2019. Autor: ,

Slovenský útočník Róbert Lantoši sa stal prvou hviezdou sobotňajšieho zápasu American Hockey League (AHL) medzi Providence Bruins a Uticou Comets.

Lantoši mal prvé asistencie pri oboch góloch svojho tímu a navyše v nájazdoch ako jediný skóroval a vybojoval pre Bruins víťazstvo 3:2. Súperovho brankára prekonal blafákom do bekhendu. Na konci zápasu mal až sedem striel na bránku a dva plusové body.

Dvadsaťštyriročný útočník sa vo svojej prvej zámorskej sezóne čoraz viac udomácňuje v AHL aj tíme Bruins, v 22 zápasoch dosiahol 16 bodov za 6 gólov a 10 asistencií. Lantošiho krajan Peter Cehlárik v sobotu nebodoval a zápas ukončil s mínuskou.

Darilo sa aj ďalšiemu slovenskému útočníkovi Tomášovi Jurčovi. Strelil gól, pridal aj asistenciou, ale jeho tím Bakersfield Condors prehral na ľade Stocktonu Heat 3:7. V zostave víťazného mužstva bol Adam Ružička, ale napriek štyrom streleckým pokusom nebodoval.

Jurčo má za sebou nevydarený úvod sezóny v Edmontone v NHL, ale po príchode na farmu v Bakersfieldu evidentne pookrial. V siedmich zápasoch získal 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie.

Hartford zdolal Binghamton 5:2 a nemalú zásluhu na triumfe Wolf Pack mal aj brankár Adam Húska. Dvadsaťštyri zákrokov mu vynieslo honor tretej hviezdy zápasu. V hosťujúcom tíme Devils bol aj útočník Marián Studenič, ale zápas ukončil bez strely na bránku.

Dvaja slovenskí hokejisti si zahrali proti sebe v zápase Belleville – Cleveland (7:1). Nebodovali, ale na vysokom domácom triumfe sa obranca Christián Jaroš podieľal dvoma plusovými bodmi. Útočník Marko Daňo si na druhej strane pripísal tri mínusky aj dve trestné minúty.

AHL

Providence – Utica 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Róbert Lantoši 2 asistencie, rozhodujúci gól v nájazdoch, 7 striel, 2 plusky, 2 trestné minúty, 1. hviezda, Peter Cehlárik (obaja Providence) 1 strela, 1 mínusový bod

Hartford – Binghamton 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Adam Húska (Hartford) 24 zákrokov, 3. hviezda zápasu – Marián Studenič (Binghamton) bez zápisu

Stockton – Bakersfield 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Adam Ružička (Stockton) 4 strely – Tomáš Jurčo 1 gól, 1 asistencia, 4 strely, 2 trestné minúty

Belleville – Cleveland 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Christián Jaroš (Belleville) 2 plusové body – Marko Daňo (Cleveland) 1 strela,3 mínusové body, 2 trestné minúty

Hershey – Lehigh Valley 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Martin Fehérváry (Hershey) 1 strela, 2 trestné minúty

0 debata debata
Viac na túto tému: #AHL