Jurčina pochválil Godlu i Jágra. Je rád, že Sparta nešaškuje

Slovenský obranca Juraj Mikuš strelil dva góly vrátane víťazného v predĺžení a zabezpečil tak víťazstvo pre domáce Dynamo Pardubice 4:3 nad Plzňou v piatkovom stretnutí 23. kola českej najvyššej hokejovej súťaže.

30.11.2019 11:36 , aktualizované: 11:44
Milan Jurcina Foto: ,
Milan Jurčina reprezentoval Slovensko na 5 majstrovstvách sveta a 3 olympiádach.

Predposlední „pernikári“ ziskom dvoch bodov ukončili sériu piatich prehier. Rozhodujúci gól zaznamenal aj ďalší slovenský obranca Milan Jurčina v drese lídra ligy Sparty Praha, v 56. minúte zvýšil na 3:2 a „rudí“ zdolali Kladno na jeho ľade napokon 4:2.

„Na Jágra sa netreba špeciálne pripravovať. Každý vie, čo je zač,“ povedal Jurčina českým médiám na margo českej legendy, ktorá zápas nedohrala. „Godla chytal výborne, chytil tri-štyri góly. Som rád, že nešaškujeme a ideme za víťazstvami,“ doplnil Jurčina.

Skóroval aj útočník Juraj Mikúš, no Litvínov prehral v Zlíne 1:3 v zápase, ktorý bol súbojom slovenských brankárov Mareka Čiliaka a Jaroslava Janusa.

Z víťazstva sa po presnom zásahu nemohol tešiť ani Patrik Hrehorčák. Třinec neuspel po prehre v Olomouci 1:3 v treťom stretnutí v sérii a nevyužil možnosť dostať sa na druhú priečku v tabuľke.

Berani Zlín – Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 10. Ferenc, 56. Fryšara, 59. Fořt – 12. MIKÚŠ (JÁNOŠÍK)
M. Čiliak celý duel a 29 zásahov – J. Janus celý duel a 23 zásahov

Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 28. Polák, 31. Polák (GRAŇÁK) – 1. Smoleňák, 8. Pavlík, 61. Klíma

HC Olomouc – Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 28. a 60 Knotek, 25. Nahodil,– 8. HREHORĆÁK (GERNÁT)

Rytíři Kladno – Sparta Praha 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 6. Machač, 26. Zelingr – 3. Dvořáček, 33. Košťálek, 56. JURČINA, 60. Rousek

Dynamo Pardubice – Škoda Plzeň 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0)
Góly: 35. a 62. MIKUŠ, 13. Machala, 60. Holland – 42. Straka, 45. Vráblík, 47. Moravčík

Viac na túto tému: #Jaromír Jágr #Milan Jurčina #Denis Godla