Víťazný štart po siedmich rokoch. Česi uspeli vo Švédsku

Českí hokejisti zdolali na úvod turnaja Karjala aj celej série Euro Hockey Tour v Leksande domáce Švédsko 3:1.

07.11.2019 22:05
Radim Zohorna Foto: ,
Čech Radim Zohorna v roztržke so švédskymi hráčmi.

V prvom zápase sezóny sa českému národnému tímu podarilo uspieť prvýkrát po siedmich rokoch. V roku 2012 zdolali Česi zhodným výsledkom takisto Švédov.

Po bezgólovej úvodnej tretine otvoril skóre v 25. minúte Dmitrij Jaškin. Na vyrovnanie Mikaela Wikstranda odpovedal ešte v druhej časti kapitán Jan Kovář. Pri záverečnej hre Švédov bez gólmana poistil výhru Michal Řepík.

Domáci Fíni si vo vyrovnanom dueli plnom obratov v Helsinkách poradili s Rusmi 4:3. Rozhodujúci gól úradujúcich majstrov sveta dosiahol v 51. mn Harri Pesonen. Takisto dva góly ako Pesonen strelil aj ruský obranca Rušan Rafikov.

Euro Hockey Tour – Karjala Cup – Helsinki:

Rusko – Fínsko 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Góly: 6. Šaripzianov, 34. Rafikov, 46. Rafikov – 31. Pesonen, 33. Manninen (trest. strieľanie), 48. M. Aaltonen, 51. Pesonen

Česko – Švédsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) – hralo sa v Leksande
Góly: 25. Jaškin, 35. Jan Kovář, 59. Řepík- 31. Wikstrand

Viac na túto tému: #Českí hokejisti #švédski hokejisti