Čiliaka vyhnali po tretine z bránky. Slováci položili Spartu

Hokejisti Karlových Varov zdolali v utorkovom stretnutí českej extraligy Pardubice vysoko 8:0. V drese domácich strelil dva góly Dávid Gríger a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Hostia museli na duel povolať juniorov, keďže kabínu zasiahla črevná viróza. Karlove Vary sú v tabuľke druhé o dva body za vedúcim Brnom.

29.10.2019 21:46
Marek Čiliak Foto: ,
Marek Čiliak odchytal na ľade Vítkovíc len úvodnú tretinu zápasu.

Strelecky sa presadil aj Rastislav Dej v drese Vítkovíc, ktorý otvoril v 2. min skóre duelu so Zlínom a prispel k tomu, že slovenský brankár Marek Čiliak odchytal iba prvú tretinu. Domáci napokon vyhrali v moravskom derby 4:3 po nájazdoch.

Liberec uťal víťaznú šnúru Sparty Praha na čísle deväť, keď na jej ľade zvíťazil 2:0. O oba góly sa postarali Slováci, v 25. min Libor Hudáček a minútu pred koncom obranca Oldrich Kotvan.

Slovenský obranca Mislav Rosandič rozhodol v predĺžení o dvoch bodoch pre Hradec Králové v dueli s Kladnom (2:1). Na gól mu prihral jeho krajan Matej Paulovič, ktorý v zápase zaznamenal asistencie na oba góly svojho tímu.

Česká extraliga, 15. kolo

Energie Karlove Vary – Dynamo Pardubice 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
góly: 44. a 50. GRÍGER, 9. Koblasa, 13. Křemen (GRAŇÁK), 15. Stříteský, 24. Polák, 25. Kohout, 25. Vondráček

BK Mladá Boleslav – HC Oolomouc 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
góly: 14. a 48. Vondrka (pri prvom asistoval SKALICKÝ), 34. a 52. Stránský, 51. Ševc – 2. Tomeček (HECL)

Verva Litvínov – Škoda Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
góly: 45. Helt – 35. Kaňák, 59. Kracík, 60. Eberle

HC Vítkovice – Berani Zlín 4:3 sn (3:2, 0:1, 0:0 – 0:0)
góly: 2. DEJ, 11. Werbik, 18. Roman (TRŠKA), rozhodujúci sam. nájazd – 6. Kubiš, 16. Šlahař, 25. Gazda