Kladno utrpelo debakel. Godla striedal, Jágr prerušil bodovú sériu

Vedúci tím českej najvyššej hokejovej súťaže HC Kometa Brno zvíťazil nad Litvínovom v nedeľňajšom zápase 14. kola nad Litvínovom 4:3 až po nájazdoch.

28.10.2019 07:03
hokej, zraz reprezentacie, Godla, Foto: ,
Denis Godla.

Úvodný gól duelu strelil slovenský útočník zo štvrtej formácie Silvester Kusko.

Až štyria Slováci skórovali v zápase Olomouc – Vítkovice, ktorý sa skončil 3:4 po predĺžení. Skóre duelu otvoril Marek Hecl a za domáci Olomouc sa presadil aj František Skladaný. Na obrate Vítkovic sa strelecky podieľali aj Martin Bodák a Jozef Baláž.

Pavol Skalický prispel gólom k víťazstvu Mladej Boleslavi v Pardubiciach, naopak gól Libora Hudáčka nepomohol Libercu k bodom v domácom súboji s Hradcom Králové.

Hokejisti Kladna utrpeli doma s Třincom debakel 1:7, prehrali štvrtýkrát za sebou a zo série troch domácich zápasov vyťažil nováčik jediný bod.

Za majstrovský Třinec skóroval aj asistoval slovenský útočník Tomáš Marcinko, jeho tím si napravil chuť po sobotňajšej prehre v Plzni 1:6 a v desiatom zápase v sezóne vonku sa tešil len z tretej výhry.

Brankár Denis Godla odchytal dve tretiny, do záverečnej za stavu 0:5 už nenastúpil. V drese domácich vyšiel prvýkrát po siedmich zápasoch bodovo naprázdno štyridsaťsedemročný hrajúci majiteľ Jaromír Jágr, ktorý pri svojej sérii strelil sedem gólov a na štyri prihral.

„Chceli sme získať čo najviac bodov doma, kde sme silní, ale to sme nepotvrdili. Teraz musíme prakticky začať od nuly, každý sa chytiť za ,rypák' a makať,“ povedal kapitán Kladna Jakub Strnad.

Sumár – 14. kolo:

Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
góly: 3. Kusý – 47. SKALICKÝ, 49. Kurka

Rytíři Kladno – Oceláři Třinec 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
góly: 44. Melka – 9. Hrňa, 22. Kofroň (HREHORČÁK), 22. MARCINKO (DRAVECKÝ), 30. Roth (GERNÁT), 38. Stránský, 41. Stránský (MARCINKO), 46. Chmielewski
D. Godla (Kladno) hral do 40. min a kryl 23 striel

HC Olomouc – HC Vítkovice 3:4 pp (0:0, 2:0, 1:3 0:1) góly: 31. HECL, 37. Irgl, 56. SKLADANÝ – 54. BODÁK (TRŠKA), 54. Gregorc, 56. BALÁŽ, 65. Stránský (TRŠKA)

Kometa Brno – Verva Litvínov 4:3 pp a sn (2:0, 1:2, 0:1 0:0) góly: 9. KUSKO, 18. Plekanec, 32. Lev, rozhodujúci sam. nájazd Svačina – 22. Lukeš, 27. Kašpar

Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
góly: 24. L. HUDÁČEK, 56. Birner 23. Chalupa, 39. Koukal, 52. Zámorský

Berani Zlín – Energie Karlove Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
góly: 40. Fořt – 10. Koblasa, 36. Rachůnek (GRÍGER), 58. Polák, 59. Kohout
M. Čiliak (Zlín) odchytal celý duel a kryl 26 striel

Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 2:3 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0),
góly: 45. Moravčík, 58. Gulaš 28. Řepík, 54. Tomášek rozhodujúci sam. nájazd Pech

Viac na túto tému: #Jaromír Jágr #Denis Godla #HC Rytíři Kladno