Jágr krútil hlavou, Godla sa červenal. Inkasoval kuriózny gól z polovice

Prišiel a rýchlo si získal rešpekt a slová chvály. Kladno v úvode českej hokejovej ligy platilo nováčikovskú daň, no so slovenským brankárom Denisom Godlom začalo víťaziť.

21.10.2019 08:45
debata (7)

„Rytieri“ po úvodných štyroch prehrách v nasledujúcich piatich zápasoch padli len raz. Godla dodal tímu väčšiu istotu, Kladno sa priblížilo k miestam zaručujúcim postup do play off.

Po deväťdňovej prestávke cestovalo na ľad BK Mladá Boleslav. Godla dostal opäť prednosť v bránke, no tentoraz sa nevyznamenal. V prvej tretine síce udržal čisté konto a Kladno viedlo, no v záverečnej časti inkasoval štyrikrát a nováčik prehral 3:6.

Obzvlášť nepríjemne sa Godla cítil po piatom góle domácich. Za chrbát pustil nahodený puk Ondřeja Dlapu z polovice ihriska.

„Ajajaj… Tak čo je toto za gól?“ neveril ani komentátor stretnutia. „Rytierom“ tak nepomohli ani gól a asistencia najproduktívnej­šieho hráča a zároveň majiteľa klubu Jaromíra Jágra.

Kladno je po prehre v tabuľke tretie odspodu. Pred trápiacim sa Zlínom na dne má tri body k dobru.

Česká hokejová liga, 12. kolo

HC Energie Karlove Vary – HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Beránek, 8. GRÍGER, 40. Polák (GRAŇÁK), 52. Rachůnek (GRÍGER) – 20. Zdráhal

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Góly: 32. Flynn, 38. Klikorka, 43. Ševc, 49. Hrbas, 55. Dlapa, 56. Klepiš – 19. Valský, 43. Jágr, 47. Austin

Sparta Praha – Dynamo Pardubice 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 1. Rousek, 62. Tomášek – 50. Mandát (MIKUŠ, TYBOR)

Mountfield Hradec Králové – PSG Berani Zlín 5:6 (1:1, 2:4, 2:1)
Góly: 20. Klíma, 27. Smoleňák, 37. Chalupa, 53. Pavlík (ROSANDIČ), 57. Červený – 10. Nosek, 22. Šlahař, 25. Honejsek, 28. Gazda, 39. Freibergs, 56. Herman

HC Oceláři Třinec – Bíli Tygři Liberec 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 19. DRAVECKÝ (MARCINKO), 26. Kovařčík, 27. Adamský, 34. Kovařčík, 52. HREHORČÁK – 23. Ordoš, 46. Bulíř

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Góly: 36. Myšák, 53. Kubát, 59. Hanzl – 37. Olesz, 44. Nahodil, 47. Klimek, 51. Irgl

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Denis Godla #BK Mladá Boleslav #HC Rytíři Kladno #Česká hokejová liga