V Trenčíne poklepali základný kameň haly pre hokejovú akadémiu

11.10.2019 15:20
Miroslav Šatan
Slávnostný začiatok rekonštrukcie Strednej športovej školy a poklopanie základného kameňa výstavby Regionálnej hokejovej akadémie. Na snímke zľava: predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, prezident Slovenského hokejového zväzu Miroslav Šatan, predseda vlády SR Peter Pellegrini, riaditeľka Strednej športovej školy Trenčín Iveta Petríková Rosinová a manažér Dukly Trenčín Robert Švehla. Autor: ,

Hokejová akadémia v Trenčíne by mala byť liahňou slovenských hokejových talentov, ktoré budú reprezentovať krajinu v budúcich rokoch. Počas poklepania základného kameňa novej hokejovej haly v Trenčíne to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

„Dnes sme svedkami niečoho výnimočného v rámci celej Slovenskej republiky. Na základe iniciatívy Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a vedenia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa spúšťa výstavba novej haly pre Hokejovú akadémiu. Je to na Slovensku pilotný projekt, na ktorý vláda prispela sumou tri milióny eur,“ povedal premiér s tým, že je potešiteľné, že akadémia bude nielen liahňou talentov, ale veľký dôraz sa bude klásť aj na vzdelanie športovcov.

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku nová hala vyrastie v lokalite stredoškolského kampusu, kde sídli päť škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, ktoré navštevuje viac ako 1600 žiakov.

„Je tu internát pre viac ako 700 detí, veľká telocvičňa, športový bazén, posilňovne. Hokejovú halu by sme chceli reálne odovzdať na budúci rok. Slúžiť bude najlepším hokejistom v kraji, ktorí študujú na Strednej športovej škole v Trenčíne,“ povedal Baška.

Premiér Peter Pellegrini s trenčianskym dresom.
Premiér Peter Pellegrini s trenčianskym dresom. Autor: SITA, Tomáš Somr

Ako dodal, nie je to len o hraní hokeja, ale aj o vzdelávaní. Nie všetci sa dokážu uživiť hraním hokeja. „Počas štvorročného štúdia chceme pripraviť študentov aj na kvalitný život mimo hokeja. Chceme ich pripraviť tak, aby boli plnohodnotnými ľuďmi, ktorí budú tvoriť hodnoty pre túto spoločnosť,“ zdôraznil predseda TSK.

Podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana je piatok historický deň pre hokej, pretože Slovensko na rozdiel od špičkových hokejových krajín podobnú akadémiu doteraz nemalo.

„Je to na správnom mieste, Trenčín má bohatú hokejovú tradíciu, vyšlo odtiaľto veľa šikovných hráčov. Verím, že to do budúcnosti bude príkladom pre ďalšie krajské mestá,“ skonštatoval Šatan.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Miroslav Šatan #Peter Pellegrini
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku