Jágr za stavu 0:3 zavelil k dokonalému obratu: Kľúčové bolo, že Godla kryl nájazd

Hokejisti Kladna zdolali v 6. kole českej Tipsport extraligy doma po dokonalom obrate Olomouc 4:3 po predĺžení a po úvodných štyroch prehrách po návrate medzi elitu po piatich rokoch vyhrali druhýkrát za sebou.

29.09.2019 22:07

Návrat „rytierov“ do zápasu odštartoval gólom v 24. minúte za stavu 0:3 (skóroval František Skladaný) štyridsaťsedemročný majiteľ Rytierov Jaromír Jágr. Dva góly dal Ladislav Žigmund, ktorý na konci druhej tretiny vyrovnal a v čase 61:15 aj rozhodol. Zápas bol súbojom slovenských brankárov, za domácich nastúpil Denis Godla, za hostí Branislav Konrád.

„Nemyslím si, že by tam bol nejaký konkrétny moment, ktorý by rozhodol. My sme z rovnakej hry dostali tri góly, potom sme dali štyri. Išlo len o to, aby sme neprestali veriť tomu, čo hráme. Aj keď je to ťažké,“ povedal Jágr.

Kľúčové podľa neho tiež bolo, že slovenská posila z bránky Denis Godla za stavu 3:3 v 53. minúte kryl trestné strieľanie Zbyňka Irgla.

„Nájazd rozhodol. Bolo by ťažké sa dostať späť do hry, keď prehrávaš 3:4. Nie je už toľko síl. Keď sa vrátiš z 0:3 a dostaneš na 3:4, je to ubíjajúce. Penalta bola kľúčová. Musíme zlepšiť presilovky. Nehráme teraz zase toľko zápasov, budeme mať viac času,“ dodal Jágr.

Slovenský útočník Pavol Skalický prispel dvoma gólmi a jednou asistenciou k hladkému víťazstvu Mladej Boleslavi na ľade Plzne.

Martin Gernát zaznamenal gól a asitenciu pri hladkom víťazstve Třinca nad Hradcom Králové a rovnakú bilanciu dosiahol aj Oldrich Kotvan pri triumfe Liberca nad Zlínom 6:4.

Česká Tipsport liga – 6. kolo:

Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 1. Stránský (GERNÁT), 10. Adamský, 26. Nestrašil, 30. GERNÁT

Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 35. Gulaš – 35. a 54. SKALICKÝ, 43. Zbořil (SKALICKÝ), 60. Šťastný

Rytíři Kladno – HC Olomouc 4:3 pp (0:2, 3:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 38. a 62. Zikmund, 24. Jágr, 34. Redlich – 10. Nahodil, 13. SKLADANÝ, 22. Irgl

Bílí Tygři Liberec Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)
Góly: 5. Jelínek, 7. Marosz, 18. Ordoš (KOTVAN), 40. KOTVAN, 41. Bulíř (HUDÁČEK), 46. Marosz 25. Šlahař, 42. Szturc, 43. Köhler, 60. Ondráček

Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 28. Harju (TYBOR), 48. Holland – 26. Schleiss, 30. Kvasnička, 36. Šidlík (TRŠKA)

Viac na túto tému: #Jaromír Jágr #Denis Godla #HC Rytíři Kladno