Capitals prišli o náskok a opäť prehrali. Dotiahli sa na nich Spišiaci a Martinčania

Po 6. kole Slovenskej hokejovej ligy je na čele trio trojbodových tímov.

27.09.2019 21:37
Peter Hamerlík Foto: ,
Brankár bratislavských Capitals Peter Hamerlík v zápase proti Žiline.

Na doterajšieho lídra Capitals Bratislava sa dotiahli ich premožitelia zo Spišskej Novej Vsi ako aj Martinčania.

Na Spiši viedli ambiciózni Bratislavčania po prvej tretine 3:1 a po druhej 4:2, ale domáci skvelým záverom vyrovnali na 5:5. O ich víťazstve v predĺžení rozhodol Matúš Havrila, Capitals iba druhýkrát prehrali.

Martin potreboval na triumf nad Považskou Bystricou rovnako až predĺženie. Domáce dva vody zabezpečil v 62. min v presilovke Michal Murček.

SHL 2019/2020 – 6. kolo:

Spišská Nová Ves – Capitals Bratislava 6:5 po predĺž. (1:3, 1:1, 3:1 – 1:0)
Góly: 17. a 58. Vartovník, 31. Ondov, 42. Findura, 50. L. Novák, 63. Havrila – 1. a 52. D. Hudec, 5. Selleck, 13. T. Varga, 36. R. Varga

Skalica – Topoľčany 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Štumpf, 54. Šmida – 1. Ďurčo, 50. Tomčák, 51. H. Ručkay

Trnava – Dubnica 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 4. Mrava, 38. Ševčík, 47. Beták, 60. Mihalko – 12. Kanaet, 18. Jakubík

Martin – Považská Bystrica 4:3 po predĺž. (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)
Góly: 15. Langhammer, 22. Poliaček, 31. Dírer, 62. Murček – 33. J. Cíger, 45. a 46. Drevenák

Levice – Žilina 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 11. Tábi, 51. Piačka – 21. a 41. Markovič, 5. Zahradník, 29. Síkela, 39. Macek, 54. Prašil

1 Bratislava Capitals 6 4 0 2 0 27:17 14
2 HK VITAR Martin 6 4 1 0 1 26:16 14
3 HK Spišská Nová Ves 7 4 1 0 2 28:23 14
4 MHK TSS GROUP Dubnica 6 4 0 0 2 21:17 12
5 MsHK DOXXbet Žilina   6 3 1 0 2 23:16 11
6 HC Topoľčany 6 3 1 0 2 17:16 11
7 HK Levice 7 3 0 1 3 23:27 10
8 HK Gladiators Trnava 6 2 0 0 4 20:28 6