Capitals prišli o náskok a opäť prehrali. Dotiahli sa na nich Spišiaci a Martinčania

27.09.2019 21:37
Peter Hamerlík
Brankár bratislavských Capitals Peter Hamerlík v zápase proti Žiline. Autor: ,

Po 6. kole Slovenskej hokejovej ligy je na čele trio trojbodových tímov.

Na doterajšieho lídra Capitals Bratislava sa dotiahli ich premožitelia zo Spišskej Novej Vsi ako aj Martinčania.

Na Spiši viedli ambiciózni Bratislavčania po prvej tretine 3:1 a po druhej 4:2, ale domáci skvelým záverom vyrovnali na 5:5. O ich víťazstve v predĺžení rozhodol Matúš Havrila, Capitals iba druhýkrát prehrali.

Martin potreboval na triumf nad Považskou Bystricou rovnako až predĺženie. Domáce dva vody zabezpečil v 62. min v presilovke Michal Murček.

SHL 2019/2020 – 6. kolo:

Spišská Nová Ves – Capitals Bratislava 6:5 po predĺž. (1:3, 1:1, 3:1 – 1:0)
Góly: 17. a 58. Vartovník, 31. Ondov, 42. Findura, 50. L. Novák, 63. Havrila – 1. a 52. D. Hudec, 5. Selleck, 13. T. Varga, 36. R. Varga

Skalica – Topoľčany 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Štumpf, 54. Šmida – 1. Ďurčo, 50. Tomčák, 51. H. Ručkay

Trnava – Dubnica 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 4. Mrava, 38. Ševčík, 47. Beták, 60. Mihalko – 12. Kanaet, 18. Jakubík

Martin – Považská Bystrica 4:3 po predĺž. (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)
Góly: 15. Langhammer, 22. Poliaček, 31. Dírer, 62. Murček – 33. J. Cíger, 45. a 46. Drevenák

Levice – Žilina 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 11. Tábi, 51. Piačka – 21. a 41. Markovič, 5. Zahradník, 29. Síkela, 39. Macek, 54. Prašil

1 Bratislava Capitals 6 4 0 2 0 27:17 14
2 HK VITAR Martin 6 4 1 0 1 26:16 14
3 HK Spišská Nová Ves 7 4 1 0 2 28:23 14
4 MHK TSS GROUP Dubnica 6 4 0 0 2 21:17 12
5 MsHK DOXXbet Žilina   6 3 1 0 2 23:16 11
6 HC Topoľčany 6 3 1 0 2 17:16 11
7 HK Levice 7 3 0 1 3 23:27 10
8 HK Gladiators Trnava 6 2 0 0 4 20:28 6