SHL odštartovala domácou prehrou Žiliny, Capitals a Levice uspeli

V stredajšom stretnutí 1. kola Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020 triumfovali hráči Martina v Skalici 3:1.

11.09.2019 21:52

Záhoráci po úvodnej časti hry viedli najtesnejším rozdielom 1:0, ale hostia z Turca v druhej tretine vyrovnali a v záverečnom dejstve dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

Minulosezónny tipsportligista zo Žiliny zaváhal hneď v prvom zápase sezóny, keď na domácom ľade podľahol mužstvu zo Spišskej Novej Vsi 2:3.

Doma prehrala aj Trnava, ktorá nestačila na tím Bratislava Capitals 2:5. Víťazný gól hostí zaznamenal útočník Dávid Buc, účastník tohtoročných MS na Slovensku.

Slovenská hokejová liga 2019/2020 – 1. kolo:

HK Skalica – HK Martin 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 13. Trnka (Melicher, Dvonč) 22. Pokrivčák (Oravec), 50. Murček (Tabaček, Rudzan), 58. Rusina. Rozhodovali: Müllner – Gegáň, M. Orolin, vylúčení: 6:6, navyše: Mikéska (Skalica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 623 divákov

HK Gladiators Trnava – Bratislava Capitals 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Góly: 18. Jurák (Vidovič), 56. Szalay (Jurák) – 12. Varga (Lukáčik, Buc), 15. Varga (Buc), 45. Buc (Holovič), 49. T. Varga (Hudec), 51. M. Slovák (Selleck, T. Varga). Rozhodovali: M. Novák – Jedlička, Krajčík, vylúčení: 13:10, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 650 divákov

MHK TSS GROUP Dubnica – HC Topoľčany 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Góly: 18. Košecký (Jakúbek, Trška), 27. Kokavec (Chatrnúch), 52. Klimenta (Trška, Jakúbek), 56. Nemček (Jakubík) 24. Tomčák (Huba), 43. Tomčák (Ďurčo), 57. Podstavek (Ďurčo, Kluka). Rozhodovali: Štefik – Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 8:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 732 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – HK Spišská Nová Ves 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 2. Záhradník (Prášil), 53. Rehák 4. Bača, 31. Novák (Vartovník, Boldižár), 60. Vartovník (Novák). Rozhodovali: T. Orolin – Beniač, Šoltés, vylúčení: 4:9, navyše: Pišoja (Žilina) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

HK Levice – HK '95 Považská Bystrica 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 3. Mrázik (Kudrna, Tábi), 23. Novák (Mrázik, Svitana), 40. Mrázik (Romaňák, Tábi). Rozhodovali: D. Konc st. – J. Konc ml., D. Konc ml., vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Gubo (Levice) na 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 592 divákov

Viac na túto tému: #MsHK Žilina #Bratislava Capitals #slovenská hokejová liga